<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

knizka 1Knížka pro prvňáčka

V letošním roce vyhlašuje SKIP ČR již čtvrtý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.  Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky.
Díky Obecní knihovně v Řečanech n.  L. a ochotě přeloučské knihovny se do projektu mohli zapojit i naši prvňáčci. Od ledna do konce června dostávají od Rytíře všech písmenek dopisy s úkoly, které si vyzvednou v rámci návštěvy řečanské knihovny.
knizka 2
První návštěvu absolvovali žáci ve středu 3.4.2013. Beseda probíhala ve dvou etapách. V jedné se děti učily, jak se chovat ke knížkám, jak si vybrat tu správnou knihu, a co všechno se v knížkách můžeme dočíst. V další části besedy jsme se přemístili do dětského oddělení, kde už byl pro nás připraven mořský svět. Knihovnou šumělo moře a kolem nás bylo spoustu mušlí a dokonce i poklad. Všechny nás velmi zajímalo, co se v truhle ukrývá. Tento mořský svět doprovázelo předčítání z knihy Největší poklad. Děti nakonec samy přišly nato, jaký je největší poklad, který nelze koupit za peníze, tj. přátelství.
knizka 3 knizka 4
Než jsme se s knihovnou rozloučili, měli jsme možnost prohlédnout si spoustu knih i časopisů. Těšíme se na další návštěvu, na kterou přineseme už hotový první úkol- obrázky našich oblíbených knížek. Odměnou za splněné úkoly čeká každého čtenáře knížka pro prvňáčka.
                                                                  
                                                          Mgr. Kateřina Vohralíková