<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

Beseda se spisovatelkou

a programy v Městské knihovně Přelouč

 

     kniha2 Ve středu 20. 11. 2013 navštívila naše třeťáky spisovatelka, rodačka ze Řečany nad Labem, paní Marcella Marboe. Všichni se na toto shledání velice těšili, protože vidět na živo známou osobnost, je určitě zážitek.

     Paní spisovatelka představila dětem svou knihu Zrzoun, hrdina dvou světů. Dozvěděli jsme se, jak kniha vznikla, kdo jsou hlavní postavy    

a proč je důležité číst. Děti projevovaly maximální zájem, byly iniciativní, bezprostřední a vstřícné. Pokládaly paní Marboe otázky, které se týkaly nejen její tvorby, ale i jejího života, který je spjat s naší obcí. V závěru proběhla autogramiáda.

     Myslím si, že se podařila zajímavá akce, na kterou budou žáci jistě dlouho vzpomínat.

kniha kniha1


 
 
Městská knihovna Přelouč
 

pirati 1 Podivuhodné vyprávění piráta Kolíska

 

     Ve čtvrtek 24. 10. 2013 navštívili žáci třetích tříd Městskou knihovnu v Přelouči. Už předem jsme věděli, že to bude velká zábava. V přeloučské knihovně jsme byli několikrát

a vždy to bylo velice zábavné a poučné.

     Nejdříve jsme si povídali o spisovateli Václavu Čtvrtkovi. Dozvěděli jsme se spousty zajímavých informací o jeho životě, prohlédli jsme si jeho dětské knihy.

pirati 2

     V druhé části jsme se prožili velké dobrodružství. Ocitli jsme se na palubě pirátského korábu, kde jsme stáli tváří v tvář samotnému hrozivému kapitánovi. Abychom byli přijati mezi posádku, museli jsme upravit svůj zevnějšek, nechat si narůst vousy, nasadit pirátské šátky. Také jizvy z boje byly ozdobou každého správného piráta. A pak už jsme se mohli vydat na dobrodružnou plavbu s vysloužilým pirátem Kolískem. Ten se jako osmiletý chlapec dostal mezi piráty a díky své nechuti naučit se číst, strávil na palubě pirátské lodi dlouhých 47 let. Během plavby jsme se naučili pirátskou píseň, museli jsme projevit důvtip, chytrost a správně odhadnout situaci. Prostě mezi piráty musí být člověk stále ostražitý. Celá naše plavba měla šťastný konec. Nejen, že jsme našli pirátský poklad, ale zlí piráti byli po právu potrestáni a z piráta Kolíska se stal poctivý občan.

pirati 3

     Na tak poutavé a zábavné seznámení s knížkou Václava Čtvrtka budeme všichni dlouho vzpomínat.

Jana Vohralíková