<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 
 

VÁNOČNÍ EXKURZE

vanocni exkurze 1 V předvánočním čase zavítala 4. a 5. třída do svíčkarny Rodas v Šestajovicích u Prahy.

 

 

Kouzelnou vánoční atmosféru dotváří také svíčky. Proto jsme pro předvánoční exkurzi vybrali svíčkárnu Rodas v Šestajovicích u Prahy.

vanocni exkurze 2

            Děti se seznámily s výrobou svíček, ale měly také možnost vlastnoručně si nabarvit svíčky a jednu z nich si nazdobit technikou polévání. Jako pěkný vánoční dárek může sloužit sáček s koupelovou solí různých vůní, který si děti také vyrobily.

vanocni exkurze 3

            Všem se také moc líbilo nakupování svíček nejrůznějších barev a tvarů v místní prodejně. Celou exkurzi jsme uzavřeli prohlídkou minifarmy, která se v objektu svíčkárny nachází.

                                                                      A.Pušová,V. Danielová

 

Vánoční výlet

Dne 7. 12. zavítaly třídy 1. ,2.A a 2.B na zámek do Ratibořic, kde se slavily
Vánoce v duchu 1. pol. 19. století. Po příjezdu jsme byli přijati na zámku paní
kněžnou a zámecké úřednictvo i služebnictvo nás provedlo vánočně vyzdobenými komnatami. Při prohlídce interiérů se děti dozvěděly, jak probíhaly adventní přípravy, štědrovečerní večeře a jaké dárky dříve lidé dostávali. Kromě toho si ale děti všímaly i dobových kostýmů služebnictva a nezvykle zdvořilé řeči se spoustou neznámých slov. Na závěr jsme si
společně zazpívali vánoční koledy.
Náš adventní výlet pokračoval ve mlýně, kde nás přivítal pan otec, jeho rodina
a kapela s dobovými nástroji. Zhlédli jsme zde dlouhé představení plné vánočních koled, lidových tanců a zvyklostí v čase Vánoc. Mimo představení stála za obdiv i stylová výzdoba mlýna z přírodních materiálů.
Procházkou jsme dorazili až na Staré Bělidlo, které bylo vánočně vyzdobené podle vyprávění Boženy Němcové v knize Babička. Prohlédli jsme si sochu babičky a dětí i známý splav. Závěr výletu vyplnily tradiční adventní trhy.

                                                                              Mgr. K. Vohralíková