<< Říjen 2018 >>
15192021

DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru

Turnaj ve vánočním šplhu.

snimek 2Dne 6. prosince 2012 se uskutečnil na naší škole již 13. ročník Turnaje ve vánočním šplhu, kterého se každoročně účastní kolem 200 soutěžících z I. stupně základních škol.

Letos pozvání přijalo sedm škol z našeho okolí:  ZŠ Přelouč-Smetanova, ZŠ Přelouč- Masarykova, ZŠ Hlavečník, ZŠ Rohovládová Bělá, ZŠ Týnec nad Labem, ZŠ Chvaletice a ZŠ Choltice.

Dopoledne začalo krátkou rozcvičkou a po ní následovalo samotné sportovní klání, které bylo rozděleno na dvě kategorie chlapci - dívky zvlášť po jednotlivých ročnících. Soutěž odstartovali nejmladší – prvňáčci, pro které byl tento turnaj premiérou.

snimek 3

Pro soutěžící byli připraveny také drobné soutěže, které vždy připravují žáci 5.ročníku, a které vyplňují volný čas soutěžících. Zároveň nachyběl ani  doprovodný program, zaměřený na sport, tak abychom u dětí posilovaly sportovní aktivitu a motivovaly u nich sportovního ducha. V letošním roce k nám přijela děvčata z gymnastického oddílu Jaroměř, která nám předvedla nejen základní gymnastické prvky, ale i celé soutěžní sestavy. Všichni diváci je odměnili bouřlivým potleskem.

snimek 5

Na závěr bylo vyhodnocení soutěžících, první tři z každé kategorie získali hodnotnější ceny a medaile. Dále byl odměněn nejrychlejší šplhač a nejlepší škola, která získála pohár, vyrobený v naší keramické dílně společně s medailemi.

DSC 0352

Nejrychlejším šplhačem se stal Matěj Trojan ze ZŠ Týnec nad Labem, který s časem 00:00:03:40 neměl konkurenta. Vítězný pohár získala ZŠ Přelouč-Smetanova.

Umístění našich žáků  bylo také pěkné a gratulace patří : Adélce Žákové, Justýnce Křivkové a Davidu Bořánkovi, kteří se umístili na krásných 2.místech.

DSC 0357

V letošním roce se nám podařilo získat finance od Pardubického kraje v rámci grantového programu na podporu sportu a volnočasových aktivit v Pardubickém kraji v roce 2012, prostřednictvím nichž jsme mohli soutěžícím zajistit nebo proplatit dopravu a připravit bohaté občerstvení.

Zároveň nám přispěli a pomohli další sponzoři, kterým bychom chtěli poděkovat:

Grant na podporu sportu a volnočasových aktivit

Jiráňovi

Čejkovi

Vánišovi

Vadinovi

Děkujeme také všem školám, které se 13. ročníku ve šplhu zúčastnili a těšíme se na viděnou v dalším školním roce.

VÝSLEDKOVÉ TABULKY 13.ROČNÍKU

TURNAJE VE VÁNOČNÍM ŠPLHU