<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

XVIII. ročník „Turnaje ve vánočním šplhu“

P1010048

    1. 12. 2017 proběhl na naší škole již osmnáctý ročník „ Turnaje ve vánočním šplhu“. Turnaj se pořádal pro žáky 1. stupně. 

I v letošním roce se nám podařilo získat na soutěž finance od Pardubického kraje v rámci grantového programu na podporu sportu a volnočasových aktivit v Pardubickém kraji v roce 2017, prostřednictvím nichž jsme mohli zajistit nebo proplatit dopravu a nakoupit ceny. Navíc nám pomohli i zákonní zástupci našich žáků a sponzoři. P1010014

Turnaje se zúčastnili jak žáci naší školy, tak i z okolních škol (ZŠ Přelouč Smetanova, ZŠ Choltice, ZŠ Přelouč Masarykova, ZŠ Týnec nad Labem, ZŠ Chvaletice, ZŠ Hlavečník).  Soutěžící šplhali na tyči od 1. do 5 třídy, chlapci a dívky v samostatné kategorii. Během dopoledne byl navíc připraven doprovodný program pro všechny, kteří čekají  až na ně přijde řada. Soutěže připravili žáci naší školy z 5 třídy. Po došplhání byli všichni obdarování svačinkou, kterou jim přinesl Mikuláš se svou družinou. Tradicí se stal i sportovní host, v letošním roce to byli zástupci Kickboxového oddílu Macák´s GYM, kteří nám předvedli jak ukázku svého tréninku, tak i skutečný zápas.   P1010036  

Na závěr soutěže byli odměněni první tři z každé kategorie, kteří získali hodnotnější ceny a medaile (Umístění našich žáků -  1. třída chlapci – 1. místo – J. Ryba, 2. místo – T. Kohoutek, 2. třída chlapci – 1. místo – J. Kohoutek, 3. třída chlapci – 2. místo – L. Erban, 5. třída – 1. místo – S. Kadavý. S. Kadavý byl zároveň vyhlášen nejrychlejší šplhačem s časem 3,01s). Nejlepší školou se stala ZŠ Smetanova Přelouč, která získala pohár, vyrobený v naší keramické dílně společně s medailemi pro vítěze (naše škola v letošním roce skončila na třetím místě).

Všem gratulujeme a těšíme se na další již IX. ročník.

P1010060

                                Zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Řečany nad Labem

                                                  Kolektiv učitelek 1. stupně

SPONZOŘI  18. ROČNÍKU TURNAJE VE VÁNOČNÍM ŠPHU

Grant z Pardubického kraje (tato akce byla finančně podpořena Pardubickým krajem v  rámci grantového programu na podporu sportu a volnočasových aktivit v Pardubickém kraji v roce 2017)

Ovoce – Zelenina – Vitera, ALMA – Aleš Petrů

Peckovi, Novákovi, Žlumovovi, Fliegrovi, Vánišovi, pí. Živná, Křivkovi, Langrovi, Nedbalovi, Velčovský, pí. Koláčná, pí. Miffková, Janouchovi, Navrátilovi, Duškovi, Kalouskovi, Chvojkovi, Kadavá, Veselí, Šoltovi, pí. Jedličková

 (více najdete ve Fotogalerii školy)