Důležité! Sběr starého papíru proběhne 26.4.2018 (viz Ekologie ve škole)
Čtěte - Zápis do MŠ - viz Plán akcí MŠ - Květen

XVIII. ročník „Turnaje ve vánočním šplhu“

P1010048

1. 12. 2017 proběhl na naší škole již osmnáctý ročník „ Turnaje ve vánočním šplhu“. Turnaj se pořádal pro žáky 1. stupně.

I v letošním roce se nám podařilo získat na soutěž finance od Pardubického kraje v rámci grantového programu na podporu sportu a volnočasových aktivit v Pardubickém kraji v roce 2017, prostřednictvím nichž jsme mohli zajistit nebo proplatit dopravu a nakoupit ceny. Navíc nám pomohli i zákonní zástupci našich žáků a sponzoři. P1010014

Turnaje se zúčastnili jak žáci naší školy, tak i z okolních škol (ZŠ Přelouč Smetanova, ZŠ Choltice, ZŠ Přelouč Masarykova, ZŠ Týnec nad Labem, ZŠ Chvaletice, ZŠ Hlavečník).  Soutěžící šplhali na tyči od 1. do 5 třídy, chlapci a dívky v samostatné kategorii. Během dopoledne byl navíc připraven doprovodný program pro všechny, kteří čekají  až na ně přijde řada. Soutěže připravili žáci naší školy z 5 třídy. Po došplhání byli všichni obdarování svačinkou, kterou jim přinesl Mikuláš se svou družinou. Tradicí se stal i sportovní host, v letošním roce to byli zástupci Kickboxového oddílu Macák´s GYM, kteří nám předvedli jak ukázku svého tréninku, tak i skutečný zápas.   P1010036

Na závěr soutěže byli odměněni první tři z každé kategorie, kteří získali hodnotnější ceny a medaile (Umístění našich žáků -  1. třída chlapci – 1. místo – J. Ryba, 2. místo – T. Kohoutek, 2. třída chlapci – 1. místo – J. Kohoutek, 3. třída chlapci – 2. místo – L. Erban, 5. třída – 1. místo – S. Kadavý. S. Kadavý byl zároveň vyhlášen nejrychlejší šplhačem s časem 3,01s). Nejlepší školou se stala ZŠ Smetanova Přelouč, která získala pohár, vyrobený v naší keramické dílně společně s medailemi pro vítěze (naše škola v letošním roce skončila na třetím místě).

Všem gratulujeme a těšíme se na další již IX. ročník.