<< Leden 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  5  6  7
1214
151618192021
23242628
    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
Důležité:

 Od 1.1. 2018 se zvyšuje cena obědů v ZŠ a stravného v MŠ v důsledku nárůstu cen potravin (viz Školní jídelna - Vnitřní řád ŠJ ZŠ 1.1. 2018 a Vnitřní řád ŠJ MŠ 1.1. 2018).

 

Dopravní výchova ve 4. třídě

      IMG 0851

       Součástí výuky ve 4. ročníku je také dopravní výchova. Při této výuce již několik let úzce spolupracujeme s Městskou policií Přelouč.

            Besedy s velitelem městské policie Leošem Slavíkem byly zaměřené na dopravní značky, bezpečnost jízdy na kole, vybavení kola, bezpečnostní prvky pro jízdu na kole a dopravní situace na křižovatkách. Během besed se žáci připravili na vědomostní test.

     IMG 0867         18. 5. 2017 se čtvrťáci vydali do Přelouče na dopravní hřiště. Cílem bylo získat řidičský průkaz mladého cyklisty. Pro získání tohoto průkazu bylo nutné splnit dvě podmínky napsat vědomostní test a zvládnout bezchybně jízdu na dopravním hřišti. Testy jsme pečlivě trénovali ve škole, ale jízda na kole podle dopravních značek byla pro všechny úplně nová. Pod vedením pana Slavíka si žáci vše nejprve nacvičili a vyzkoušeli.

            Po absolvování testů a jízd všichni napjatě čekali, zda se jim podaří získat řidičský průkaz. Radost byla obrovská, všem čtyřiadvaceti čtvrťákům se podařilo splnit přísná kriteria a získat řidičský průkaz.

            Na dopravním hřišti si děti také vyzkoušely jízdu zručnosti, některé překážky byly opravdu náročné a vyžadovaly velkou šikovnost. Zajímavá pak byla jízda s „opileckými brýlemi“, které umožňují vidět jako opilý člověk. Díky nim se děti přesvědčily, že jízda pod vlivem alkoholu je opravdu nebezpečná.

                                                                                                                                 A. Pušová