<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

Dopravní výchova ve 4. třídě

      IMG 0851

       Součástí výuky ve 4. ročníku je také dopravní výchova. Při této výuce již několik let úzce spolupracujeme s Městskou policií Přelouč.

            Besedy s velitelem městské policie Leošem Slavíkem byly zaměřené na dopravní značky, bezpečnost jízdy na kole, vybavení kola, bezpečnostní prvky pro jízdu na kole a dopravní situace na křižovatkách. Během besed se žáci připravili na vědomostní test.

     IMG 0867         18. 5. 2017 se čtvrťáci vydali do Přelouče na dopravní hřiště. Cílem bylo získat řidičský průkaz mladého cyklisty. Pro získání tohoto průkazu bylo nutné splnit dvě podmínky napsat vědomostní test a zvládnout bezchybně jízdu na dopravním hřišti. Testy jsme pečlivě trénovali ve škole, ale jízda na kole podle dopravních značek byla pro všechny úplně nová. Pod vedením pana Slavíka si žáci vše nejprve nacvičili a vyzkoušeli.

            Po absolvování testů a jízd všichni napjatě čekali, zda se jim podaří získat řidičský průkaz. Radost byla obrovská, všem čtyřiadvaceti čtvrťákům se podařilo splnit přísná kriteria a získat řidičský průkaz.

            Na dopravním hřišti si děti také vyzkoušely jízdu zručnosti, některé překážky byly opravdu náročné a vyžadovaly velkou šikovnost. Zajímavá pak byla jízda s „opileckými brýlemi“, které umožňují vidět jako opilý člověk. Díky nim se děti přesvědčily, že jízda pod vlivem alkoholu je opravdu nebezpečná.

                                                                                                                                 A. Pušová