<< Leden 2018 >>
151618192021

Důležité:

Od 1.1. 2018 se zvyšuje cena obědů v ZŠ a stravného v MŠ v důsledku nárůstu cen potravin (viz Školní jídelna - Vnitřní řád ŠJ ZŠ 1.1. 2018 a Vnitřní řád ŠJ MŠ 1.1. 2018).

Na skok do renesance

V pátek 21. 4. 2017 se žáci 4. třídy vydali do Východočeské galerie v Pardubicích . Vše začalo nepříjemným čtyřicetiminutovým zpožděním vlaku, ale program vše vylepšil.

Po příchodu do pracovny jsme se rozdělili do 4 skupin a každá skupina se stala jedním šlechtickým rodem. Název rodu a erb jsme odhalili prostřednictvím skládačky. V krátkém textu jsme se pak seznámili s jedním představitelem našeho rodu, zjistili jsme, čím se zabýval, co dělal, jak a kde žil. Na základě těchto informací jsme si mohli odpovědět na otázku, jaký byl renesanční člověk.

Hlavní prvky stavební architektury z období renesance jsme si ukázali na domech přímo z Pernštýnského náměstí v Pardubicích a také na místním zámku. Na základě těchto informací jsme pak z kostek vytvářeli 3D model renesančního domu.

Nezapomněli jsme ani na módu v období renesance, seznámili jsme se s oblečením pro muže i ženy. Ve skupinách jsme z odstřižků látek vytvořili vlastní model renesančního oblečení.

Za všechny úkoly získávaly rody od panovníka odměnu v podobě mincí, podle toho, jak se jim podařilo úkol splnit. Členové vítězné skupiny dostali sladkou odměnu.

Byla to příjemná zábava, u které jsme se dověděli spoustu zajímavých věcí.

A. Pušová