<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

Na skok do renesance

            V pátek 21. 4. 2017 se žáci 4. třídy vydali do Východočeské galerie v Pardubicích . Vše začalo nepříjemným čtyřicetiminutovým zpožděním vlaku, ale program vše vylepšil.

            Po příchodu do pracovny jsme se rozdělili do 4 skupin a každá skupina se stala jedním šlechtickým rodem. Název rodu a erb jsme odhalili prostřednictvím skládačky. V krátkém textu jsme se pak seznámili s jedním představitelem našeho rodu, zjistili jsme, čím se zabýval, co dělal, jak a kde žil. Na základě těchto informací jsme si mohli odpovědět na otázku, jaký byl renesanční člověk.

            Hlavní prvky stavební architektury z období renesance jsme si ukázali na domech přímo z Pernštýnského náměstí v Pardubicích a také na místním zámku. Na základě těchto informací jsme pak z kostek vytvářeli 3D model renesančního domu.

            Nezapomněli jsme ani na módu v období renesance, seznámili jsme se s oblečením pro muže i ženy. Ve skupinách jsme z odstřižků látek vytvořili vlastní model renesančního oblečení.

            Za všechny úkoly získávaly rody od panovníka odměnu v podobě mincí, podle toho, jak se jim podařilo úkol splnit. Členové vítězné skupiny dostali sladkou odměnu.

            Byla to příjemná zábava, u které jsme se dověděli spoustu zajímavých věcí.

                                                                                                                                  A. Pušová