<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

XVII. ročník „Turnaje ve vánočním šplhu“

  DSC 0346   2. 12. 2016   proběhl na naší škole již sedmnáctý ročník „ Turnaje ve vánočním šplhu“. Turnaj se pořádal pro žáky 1. stupně. Soutěž jako každý rok navštívili žáci z okolních škol (ZŠ Rohovládová Bělá, ZŠ Přelouč Smetanova, ZŠ Choltice, ZŠ Přelouč Masarykova, ZŠ Týnec nad Labem, ZŠ Břehy, ZŠ Řečany nad Labem,).

DSC 0358 Letošní ročník jsme zahájili přivítáním a tradiční rozcvičkou, která všechny příjemně naladila a rozehřála. Po odstartování soutěže postupně šplhali od 1. do 5 třídy, chlapci a dívky v samostatné kategorii. Během soutěže byl navíc připraven doprovodný program pro všechny, kteří čekali až na ně přijde řada. Soutěže připravili a zorganizovali žáci z 5 třídy. Po došplhání přišel všechny navštívit Mikuláš se svou družinou a všem nadělil dárečky v podobě bohatého občerstvení. DSC 0392

 

 

DSC 0404 Jako hosta jsme letos mohli přivítat Martina Dražila, který nám předvedl svou fantastickou show na kole BMX, zároveň připravil pro děti malou soutěž a odpovídal na zvídavé otázky dětí.

I v letošním roce se nám podařilo získat finance od Pardubického kraje v rámci grantového programu na podporu sportu a volnočasových aktivit v Pardubickém kraji v roce 2016, prostřednictvím nichž jsme zajistili nebo proplatili dopravu a nakoupili ceny. Navíc nám pomohli rodiče a sponzoři, kterým děkujeme a jejíž pomocí jsme mohli pro soutěžící zajistit odměny a občerstvení. První tři z každé kategorie získali hodnotnější ceny a medaile. Dále byl odměněn nejrychlejší ze všech - tentokrát šplhačka – z Choltic Elen Dvořáková s časem 3,78 a nejlepší škola, kterou se pro letošní rok stala ZŠ Smetanova Přelouč, která získala pohár, vyrobený v naší keramické dílně společně s medailemi pro vítěze.

Umístění našich žáků: škola získala krásné 1. místo v kategorii chlapci za 1.třídu -: Jan Kohoutek a 1. místo v kategorii dívky za 1. třídu – Elena Křivková, 3. místo v kategorii dívky za 3. třídu – Ema Žáková, 2. místo v kategorii chlapci za 4. třídu - Samuel Kadavý, 3. místo v kategorii dívky za 4. třídu – Ema Žlumovová, 2. místo v kategorii chlapci za 5. třídu – Matouš Beran a 3. místo v kategorii dívky za 5. třídu – Vendula Urválková. DSC 0464

Všem gratulujeme, sponzorům děkujeme a těšíme za rok na již 18. ročník turnaje.

DSC 0399

SPONZOŘI

17. ROČNÍKU TURNAJE VE VÁNOČNÍM ŠPHU

Grant z Pardubického kraje

(tato akce byla finančně podpořena Pardubickým krajem v  rámci grantového programu na podporu sportu a volnočasových aktivit v Pardubickém kraji v roce 2016)

Ovoce – Zelenina – Vitera

ALMA – Aleš Petrů

pí.Hniličková, Velčovský

pí. Pokorná, Šebkovi

Sobotkovi, pí. Dušková

pí. Kadavá, pí. Kalousková

pí. Křivková, pí. Navrátilová

pí. Nováková, p. Žlumov

pí. Pecková, pí. Macková

Beranovi, Šorbanovi

Bulánkovi, Novákovi

Fliegrovi, Vánišovi

pí. Živná, Semelkovi,

Novákovi, Boháčovi

Křivkovi, Langrovi

Venclovi, Šoltovi

Nedbalovi, Jackulákovi

pí. Apltauerová, Urválkovi

pí. Jedličková, Kohoutkovi, Peckovi

                 Mgr. N. Doubravová, zástupkyně ZŠ a MŠ Řečany nad Labem