<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

Bezpečný internet

     V dnešní době si svět bez počítače neumíme představit. O mnoho víc si ho ale takto nedokáží představit děti. Informační a komunikační technologie rádi vyhledávají.

Nejužitečnějším ale i nejnebezpečnějším produktem moderní doby představuje internet. Nestačí pouze, aby s ním děti dokázaly pracovat, ale je velice důležité, aby ho využívaly bezpečně. Jaké nástrahy a nebezpečí internet přináší si žáci 4. a 5. třídy poslechli a nakonec i vyzkoušeli na výukovém programu „Bezpečný internet“ dne 19. října v ABC klubu v Pardubicích.

  INTERNET     Zpočátku jsme se představení smáli a užívali si vtipné scénky o užívání internetu. Postupně nás ale smích přecházel. Díky krátkým scénkám si děti uvědomily, že na internetu nemůžeme věřit všem zdrojům a nikdy nevíme, s kým se na internetu a poté v realitě setkáme. Ačkoli se mnozí domnívali, že by se při nebezpečném přepadení ubránili, na vlastní oči se přesvědčili, že klasický únos trvá pouhé tři sekundy. Další tipy a informace nejen pro děti, ale i jejich rodiče najdete na stránkách:

                        www.ovce.sk, www.seznamsebezpecne.cz, www.bezpecnyinternet.cz, www.safeinternet.cz

  1. Pušová, K. Grande