<< Duben 2018 >>

Důležité! Sběr starého papíru proběhne 26.4.2018 (viz Ekologie ve škole)
Čtěte - Zápis do MŠ - viz Plán akcí MŠ - Květen

Bezpečný internet

V dnešní době si svět bez počítače neumíme představit. O mnoho víc si ho ale takto nedokáží představit děti. Informační a komunikační technologie rádi vyhledávají.

Nejužitečnějším ale i nejnebezpečnějším produktem moderní doby představuje internet. Nestačí pouze, aby s ním děti dokázaly pracovat, ale je velice důležité, aby ho využívaly bezpečně. Jaké nástrahy a nebezpečí internet přináší si žáci 4. a 5. třídy poslechli a nakonec i vyzkoušeli na výukovém programu „Bezpečný internet“ dne 19. října v ABC klubu v Pardubicích.

INTERNET     Zpočátku jsme se představení smáli a užívali si vtipné scénky o užívání internetu. Postupně nás ale smích přecházel. Díky krátkým scénkám si děti uvědomily, že na internetu nemůžeme věřit všem zdrojům a nikdy nevíme, s kým se na internetu a poté v realitě setkáme. Ačkoli se mnozí domnívali, že by se při nebezpečném přepadení ubránili, na vlastní oči se přesvědčili, že klasický únos trvá pouhé tři sekundy. Další tipy a informace nejen pro děti, ale i jejich rodiče najdete na stránkách:

www.ovce.sk, www.seznamsebezpecne.cz, www.bezpecnyinternet.cz, www.safeinternet.cz

1. Pušová, K. Grande