<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

Výlet do ZOO

vylet3 Ve středu 15. června se žáci druhé a třetí třídy vydali se svými učiteli na školní výlet do ZOO v Jihlavě.

vylet1 Hned u vchodu do ZOO nás uvítaly roztomilé surikaty. V místním vzdělávacím centru jsme nejdříve absolvovali zážitkové výukové programy, při kterých jsme si mohli pohladit živého hada nebo osahat pravou tygří kožešinu. Lektoři nás v kostce seznámili téměř se všemi druhy zvířat, které v ZOO chovají, vyprávěli zajímavosti, které nejsou uvedeny na cedulkách a vylet2 odpovídali na zvídavé otázky.

Třeťáci se v programu nazvaném „Opice se opičí“ seznámili s několika druhy opic. Dověděli se zajímavosti z opičího života, seznámili se s jejich jídelníčkem a pokusili se najít na mapě jejich původní domov. Některé opice si pak prohlédli přímo v ZOO.
      vylet4      Po programu jsme se konečně vydali do „divočiny“. Za pár hodin jsme zvládli „navštívit“ všech pět kontinentů a vid vylet5 ěli téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením. Prohlédli jsme si i celou řadu expozic – africkou vesnici, jihoamerickou haciendu, australskou farmu, africkou savanu či údolí včel. Na závěr si děti mohly zakoupit suvenýry na památku nebo něco dobrého na zub.
Výlet jsme si i přes nepřízeň počasí náramně užili.

   Ing. Mgr. P. Hájková

Ohlasy žáků:

Viděli jsme spoustu zvířat. Třeba kočku arabskou nebo hyenu žíhanou. Když jsme byli vevnitř, paní nám vyprávěla o hadech, papoušcích, opicích a tygrech. Když nám povídala o tygrech, mohli jsme si pohladit skutečnou tygří srst. Také jsme si povídali o papoušcích a ve skupinkách pro ně třídili oříšky. Pohladili jsme si opravdového hada a skládali papírovou opici. Sice lilo jako z konve, ale i tak to bylo krásné. Verunka K.

Výlet se mi líbil. Měl jsem v ruce hada korálovku, který se jmenoval Karel II. David B.

Viděla jsem surikaty, fenka se dvěma mláďátky, vydry, hrošíka, žirafu, klokany, hada korálovku, ježka, netopýry, tygra, ryby, lamy i sovu pálenou. Sáhla jsem si dokonce na tygří kůži. Natálka Sch.