<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

Koncert ke Dni matek

IMG 20160511 155605m

Ve středu 11. května se rozezněly prostory naší základní školy hudbou. Konal se zde koncert, který byl věnovaný maminkám k jejich svátku. Již při příchodu dostala každá maminka papírovou kytičku, kterou vyrobily děti ze školní družiny.

Zúčastnili se žáci naší školy, ale přivítali jsme u nás také hosty ze Základní školy Chvaletice.

   Koncert zahájil náš taneční kroužek pod vedením paní učitelky Doubravové. Poté v průběhu koncertu vystoupili vítězové letošního ročníku soutěže Řečanský slavík, která má v naší škole již dlouholetou tradici. Jmenovitě šlo o tyto žáky: Zuzana Richterová, Barbora Chládková, Michaela Kuzmová, pěvecké duo Tereza Venclová a Linda Rokytová a pěvecké seskupení ve složení Anežka Křováková, Adéla Žáková a Zuzana Richterová.

   IMG 20160511 162410 Vystoupili také naši hosté – flétnový soubor ze ZŠ Chvaletice pod vedením pana učitele Jaroslava Hartla. Zahráli ve dvou blocích pohádkové a populární písně. Všichni obdivovali výkon dětí, jelikož se jedná o děti sedmé třídy, které se na flétnu učí hrát v rámci hodin hudební výchovy.

     Myšáci předvedli své soutěžní vystoupení, se kterým uspěli na soutěži v Chrudimi. Celý koncert také zakončili překvapením pro maminky, kdy zazpívali dvě nové písničky, které se naučili. Vystoupilo i starší oddělení sboru, které zazpívalo dokonce trojhlasně.

Bylo to velmi příjemné hudební odpoledne a posluchači i účinkující odcházeli domů příjemně naladěni.                  K.Grande, Mgr.M.Nováková