<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

Návštěva Východočeského divadla Pardubice

Úterní dopoledne 26.4. prožily děti obou druhých tříd společně s třeťáky ve Východočeském divadle. Hradecké Divadlo Drak si pro malé diváky připravilo hravou podívanou s názvem Podivuhodný cirkus doktora Tarzana.

Děti se při ní těšily ze zpívajících hyen, opičího orchestru, tančících medvědů, baletky v podání nosorožčí slečny a úsměv na tvářích jim dokázaly vykouzlit i artistické kousky blechy Filís.

A jak představení zhodnotily děti?

Terezie Nedbalová

Z pohádky se mi líbily hyeny zpěvné, kterým pan kouzelník dal noty a oni je místo toho rozkousaly a zpívaly si podle svého. Ta nejmenší hyena jim předcvičovala zpívání a oni to po ní opakovaly. Ale přesto jim pan kouzelník trochu zatleskal a diváci také.

Elizabeth Terziu

Nejvíce se mi líbilo, jak vystřelili blechu z pistole a také jak hyeny zpěvné zpívaly a pak roztrhaly noty. A pak jak tam zpívala kapela La banana. Byl tam také úryvek z filmu Zlomené srdce a to hráli medvědi. …

Tomáš Paďour

Mně se líbil Herkules, jak posiloval a krvelačná blecha Filís, která letěla do vesmíru. A jak hrál koncert La banana….