<< Leden 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  5  6  7
1214
151618192021
23242628
    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
Důležité:

 Od 1.1. 2018 se zvyšuje cena obědů v ZŠ a stravného v MŠ v důsledku nárůstu cen potravin (viz Školní jídelna - Vnitřní řád ŠJ ZŠ 1.1. 2018 a Vnitřní řád ŠJ MŠ 1.1. 2018).

 

Bramborový den

Ve čtvrtek 19. listopadu jsme měli ve třídě bramborový den. Začali jsme bramborovou rozcvičkou a soutěží o bonbon.

V matematice jsme dělali slovní úlohy o bramborách. Další hodinu jsme měli češtinu a povídali jsme si o mandelince. V prvouce jsme se dověděli, jak se dostaly brambory do Čech. Po bramborové svačince jsme se naučili bláznivou písničku o mandelince, která vyskočila z letadla.

            Moc se brambor nám také líbila pohádka „Jak si brambory vyšly do světa“, ke které jsme kreslili ilustraci. Někdo nakreslil až 14 brambor. Na závěr jsme vyráběli skřítky z brambory. Byl to moc zábavný den.                                                                     Anna Nováková   3. tř.

 

Bramborový den

        brambora     Začali jsme rozcvičkou s bramborou. Po bramborové matematice a češtině jsme si dali svačinku, vařené brambory se solí. Hráli jsme matematickou hru „brambora běží“ a naučili jsme se písničku o mandelince. Přečetli jsme si pěknou pohádku „Jak se brambory vydaly do světa“ a nakreslili jsme k ní obrázky.

            Povídali jsme si také o rostlině lilku bramborovém, o škodlivé mandelince a dověděli jsme se, jak se brambory dostaly do Čech.             Bylo to hodně moc dobrý, byla velká sranda.                                                Jan Navrátil                                          3. tř.