<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

   Vánoční koncerty Myšáků

DSC 5068

První advent oslavil školní pěvecký sbor hned dvakrát.

DSC 5230 V letošním roce jsme měli možnost zazpívat si na rozsvěcení vánočního stromku v Řečanech nad Labem dne 29. 11., kde jsme s potěšením přivítali velké publikum. S  DSC 5080 radostí jsme sledovali, že mnozí už znají některé naše písničky a především závěrečnou veselou píseň Sněhulák si s námi zazpívalo dost lidí.

  DSC 5203 Následně 30. 11. jsme byli pozváni do Přelouče, kde jsme byli jediní vystupující během programu Rozsvěcení vánočního stromečku. Myšáci tu předvedli umělé vánoční písně s elektronickým doprovodem od Filipa Drábka, který si s  DSC 5253 námi na náměstí i jednu vánoční píseň zazpíval. Tímto děkujeme. Poprvé jsme se setkali s dotazy, zda nezpíváme na „playback“. Dotazy nás příjemně překvapily, a proto jsme na náměstí přidali písničky i bez doprovodu.

DSC 5616 Nejvíc jsme se těšili na koncert v kostele Sv. Václava a Leopolda v Kladrubech nad Labem dne 4.12. Čekala nás výzva zazpívat si tu společně s profesionálními hudebníky ze souboru Virtuosi di Praga (Soprán- Eliška Trahová, housle- Barbora Hlaváčová, kontrabas- Jiří Pichlík, varhany- Jiří Emmer). Při příležitosti rozsvěcení adve DSC 5621 ntního věnce jsme s Myšáky zazpívali lidové koledy i umělé vánoční písně. Pod vedením dirigenta Oldřicha Vlčka v závěru koncertu zazněly společně zazpívané známé vánoční koledy. Se souborem jsme se rozloučili přátelsky, s možnou další spoluprací.

Všechny koncerty měly hojnou účast, díky čemuž jsme si zpívání velmi užili. Děkujeme za pozvání na koncerty a především rodičům za ochotu a spolupráci na všech vystoupeních pěveckého sboru.                                      

                                Mgr. K. Grande, Mgr. M. Nováková