<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

Výstava - Příroda Přeloučska

Dne 12.10. se pátá třída společně s druhým stupněm vydala na výukový program Planeta Země - Východní Afrika - Kolébka lidstva.

IMG 20151012 091016 Než jsme se dostali do Městského kina, kde se velmi zajímavý program konal, navštívili jsme ještě na Masarykově náměstí, v prostorách informačního centra výstavu Příroda Přeloučska. Mohli jsme obdivovat nádherné fotografie z okolí Přelouče, detaily rostlin i živočichů, kterých si jen těžko v dnešní uspěchané době všímáme. Dětem se nejvíc líbila fotografie mláďat divokých prasátek, rosnička a také krásná prezentace fotografií na počítači, u které bylo pořád plno zájemců. Také zde byla výstava minerálů a kamenů ze zdejšího okolí, zejména okolí Chvaletic, také kosterní pozůstatky mamuta a dalších živočichů. Po zhlédnutí výstavy jsme se ještě zapojili do soutěže, kdy jsme vyhledávali informace a zapisovali je do křížovky, která nám nakonec všem vyšla správně.
Výstava byla moc pěkná a už se těšíme v blízké budoucnosti na nějakou další.
Pak už se naše kroky ubíraly směrem ke kinu, kde nás čekal program o Africe, který byl také velmi zajímavý a poučný. Páťáci si ho moc užili a spoustu zajímavostí si i zapamatovali.
Byl to velmi poučný den.                                                                       M. Nováková