<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

OZDRAVNÝ POBYT V BEDŘICHOVĚ V JIZERSKÝCH HORÁCH           

   vylet

 Na konci září se žáci 4. a 5.třídy vydali do Jizerských hor
na Pirátskou výpravu.

Ta se konala na chatě Jarmilka v Jizerských horách, kde malé piráty uvítala kapitánka Morgan. Piráti byli rozděleni do svých tlup, ve pobyt kterých společně celý týden tvořili vše potřebné pro výpravu k Severnímu moři. Vyrobili společnými silami koráby, které poté umístili na vodu a zkoušeli, zda plavidla odplují. Koráby  se nakonec vydaly na cestu všechny. Každá pirátská parta vyrobila také svou vlajku a plachtu, kterou zdokonalovala po celou pirátskou výpravu
a hledala chybějící dílky pro její dokončení. Každý den jsme plnili lodní deníky novými zkušenostmi a zážitky.

   skola Naši malí piráti prozkoumávali okolní terén. Zdolali rozhlednu Královka, navštívili mini Zoo v Hraběticích, vydali jsme se i na dlouhou túru k přehradě Černá Nisa. Odměnou nám pak byla nejen příjemná procházka, ale také nádherný výhled
na přehradu. Ve čtvrtek jsme strávili celé dopoledne na stanici Horské služby v Bedřichově, kde si děti prohlédly veškerou techniku a vybavení.

    Proběhla také noční zkouška odvahy našich pirátů, kteří museli po světelných znameních dojít až ke kapitánce Morgan a podepsat glejt
s přísahou všech věrných pirátů. Všichni ji zvládli na jedničku.

    Poslední večer byl ve znamení pirátského reje, kdy se jídelna chaty Jarmilky proměnila v pirátské doupě a každý pirát přišel v plné kráse. Všechny pirátské tlupy předvedly své plachty a došlo i na tanec.

    V pátek čekalo piráty vyhodnocení a překvapení - výlet do Jablonce nad Nisou do Muzea skla a bižuterie, kde jsme si mohli vyzkoušet výrobu šperků, ale také jsme plnili úkoly.
Takže piráti si také z naší výpravy odvezli i malý poklad. Nebyl jím jistě pouze vyrobený šperk, ale také spousta vzpomínek a zážitků z uplynulých pěti dní.
Naše pirátská výprava utekla moc rychle. Všichni jsme si ji moc užili.

 M. Nováková, K. Grande