<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

HMYZÍ DEN

hmyz Ve čtvrtek 8.října proběhl ve 2.B třídní projekt s názvem Hmyz.

Děti se měly v průběhu 4 vyučovacích hodin dozvědět co nejvíce informací, které se právě týkají nejpočetnější živočišné skupiny.

Hned ráno, po příchodu do třídy, se druháci proměnili v slunéčka sedmitečná a společně jsme si zatancovali a rozhýbali se s písničkou „Sluníčko, sluníčko“. hmyz1 Následovala hodina plná her a soutěží, vše se ale stále točilo kolem hmyzí říše (zkouška paměti, uhádni obrázek, předávaná, najdi si kamaráda podle zvuku…).Děti za každou výhru nebo splněný úkol získávaly komáří razítko do své hrací karty.

Druhá hodina byla věnována zkoumání. Všichni pracovali ve skupinách a prošli 3 stanoviště. Pod mikroskopem si detailně prohlédli včelí nohu a ústní ústrojí a ze šupinek složené motýlí křídlo. Poté děti pracovaly s lupami, díky nim mohly hmyz2 prozkoumat složené oko vážky, její blanitá křídla, barevná křídla motýlů, strašilku i krovky brouků.

Na posledním stanovišti druháci pracovali s hmyzem, který si donesli do školy již v průběhu minulého týdne. Pokusili se umístit ho do prostředí, ve kterém se běžně pohybuje.

Na dětech bylo vidět, že je práce baví a všichni byli připravenými úkoly zaujati.

hmyz4 Ve zbylých 2 hodinách jsme pak shromáždili veškeré informace ze zkoumání a přidali ještě další, které se týkaly např. hmyzích rekordů, hmyzu na talíři a různých zajímavostí, které nás u jednotlivých druhů mohou překvapit. Vyplňovali jsme pracovní listy, modelovali a také se podívali na zábavnou sérii příběhů s názvem „Mrňouskové“.

Čtyři vyučovací hodiny uběhly jako voda, a když jsme se loučili, vyhlašovali vítěze a hodnotili uplynulé dopoledne, nemohly mnohé děti ani uvěřit, že je hmyzímu dni konec. hmyz3

Následující den jsme se však ke čtvrtečnímu miniprojektu ještě vrátili. Pro děti byla připravena hmyzí matematiky a český jazyk pro malé blešky.

Podle reakcí a hodnocení dětí mohu říci, že se hmyzí den povedl a děti si ho užily.                                                         V. Danielová

hmyz5 hmyz6 hmyz7

hmyz8 hmyz9 hmyz10