<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

IMG 1340m Vesmírné putování v knihovně

Dne 8. června zavítala 3. třída do místní knihovny.

 

Tentokrát si pro nás slečna knihovnice K. Šandová připravila cestu vesmírem. V první části programu jsme si připomněli základní znalosti o vesmíru a následovalo krátké vyprávění o vtipné dobrodružné knize SPUDVEČ aneb 70 000 světelných let od autora Marka Haddona. 

Poté se děti rozdělily do vesmírných lodí a další hodinu plnily spoustu úkolů pom IMG 1333m ocí Morseovy abecedy. Cesta vesmírem se zdála být skutečně nekonečná, jelikož každá vyluštěná šifra vedla
k nalezení konkrétní knihy, kde byly ukryty opět další rébusy a úkoly. Některé si žádaly i náročnější pátrání v naučné literatuře.

IMG 1332m Po dosažení cíle žáci obdrželi dopis od mimozemské civilizace a zasloužené mimozemské symboly na obličej. Program zaujal celou třídu, a proto budeme ve třídě pokračovat společným čtením knihy SPUDVEČ.

                                                                                                                      Mgr. K. Vohralíková

Kamarádi ze Španělska

anglictina Od září se prvním rokem třeťáci postupně seznamovali se základy angličtiny. Během školního roku pilovali nová slovíčka a jednoduché anglické fráze o sobě
a svém okolí. Naší velkou motivací bylo popovídat si na konci roku s našimi novými kamarády ze Španělska. anglictina1
Prostřednictvím programu Skype a interaktivní tabule jsme dne 29.4. otevřeli pomyslné okno do 4. třídy na Základní škole CE Montseny v Barceloně. Během půlhodinového videohovoru třídy představily svou školu a následně řekl každý žák pár vět o sobě.
anglictina2 S velkým nadšením jsme si slíbili výměnu dopisů a v budoucnu snad další videohovor.

1.dopis z Barcelony:

Hello, good morning!!

We are students from CE Montseny. We are 9-10 years old. We are in the 4th grade of Primary. We are from Barcelona, the biggest city of Catalonia. We speak Catalan, Spanish and we are learning English too. We would like to know more things about your country and school.

                                                                                                                     

Mgr. K. Vohralíková