<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

svp Škola v přírodě 1. 6. - 5. 6. 2015

Přesně na DEN DĚTÍ se rozjela 2. třída a 1.B do školy v přírodě, která se letos konala v krásné oblasti Železných hor.

Ubytování jsme měli zajištěné nedaleko Seče, v penzionu Čtyřlístek.

Abychom dětský den oslavili, zastavili jsme se po cestě v oboře Žleby, kde pro nás byl připraven program s názvem Smysly zvířat. Děti se zblízka setkaly s dravci, bílými jeleny, svp1 ježkem, kunou…a s mnoha dalšími živočichy, o kterých se také dozvěděly mnoho zajímavostí.

Po skončení programy jsme nasedli zpět do autobusu a směřovali k našemu cíli.

Po příjezdu do Čtyřlístku se děti ubytovaly v pokojíčkách a nastalo velké vybalování. Z jídelny nás už lákala vůně oběda, za dopoledne všem pěkně vyhládlo, a tak naservírovaný řízek snědli všichni s velkou chutí. Paní kuchařka musela být s našimi jedlíky spokojená, protože vždy sklidila velkou pochvalu. Jak by také ne, když dětem připravovala oblíbená jídla: špagety, šišky s mákem, hranolky s kuřecím masem, pizzu…

svp3 Náš společný týden byl zaměřený na pohádky. Děti soutěžily ve skupinkách, malovaly, tvořily, účastnily se sportovní olympiády, běžely orientační závod, stavěly domečky pro skřítky, šly cestu za pokladem….Společně jsme opékali buřty, zpívali u ohně, šli jsme stezku odvahy, strašidelné příběhy jsme četli v solné jeskyni a odpočinuli si ve velké vířivce. Viděli jsme přehradu v Seči a došli jsme až ke zřícenině hradu Oheb.

Byl to týden plný her a zábavy, který vyvrcholil závěrečným karnevalem, vyhlášením nejlepších skupinek a vítěze v bodování pořádku na pokojích. svp2

Pak už nás čekalo balení a poslední zamávání z autobusu, který nás vezl směrem do Řečan. Na zpáteční cestě jsme si udělali ještě poslední zastávku, a to na Lichnici, kde děti navštívily sklepení a vyzkoušely si ražbu mincí.

Ke škole jsem přijeli v 15 hodin a po vystoupení z autobusu nastalo radostné vítání.

Věříme, že se dětem na škole v přírodě líbilo a zůstalo jim spoustu hezkých vzpomínek.

Chtěli bychom velice poděkovat celému kolektivu na Čtyřlístku, který se o nás tak dobře staral a ve všem nám vyšel vstříc.

                                                                                                                   V. Danielová, A. Pušová