<< Říjen 2018 >>
15192021

DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru

Pasování na čtenáře

pasovani

Žáci obou prvních tříd se v průběhu celého letošního školního roku účastnili projektu „Knížka pro prvňáčka“, jehož hlavním smyslem bylo podpořit zájem dětí o čtení knih.

Pravidelně jsme navštěvovali místní knihovnu, plnili úkoly od rytíře písmenek a na závěr čekalo děti slavnostní pasování na čtenáře, kterého se mohli účastnit také rodiče.

20.5. jsme se tedy společně vydali do obřadní síně, kde každé z dětí pokleklo před rytířem a královně všech písmenek dalo slib, že si bude knížek vážit.

Královna děti za jejich celoroční pasovani1 úsilí odměnila krásnou knížkou, kterou nelze nikde koupit. Každý si také odnesl diplom a pexeso s abecedou.

Všichni prvňáčkové mohou být pyšní na to, jak tu těžkou cestu, která vedla od prvních písmenek až po čtení vět zvládli.

Můžeme jim jenom popřát, aby ve čtení pokračovali dále a knížka se pro ně stala dobrým společníkem.

Veronika Danielová