<< Leden 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  5  6  7
1214
151618192021
23242628
    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
Důležité:

 Od 1.1. 2018 se zvyšuje cena obědů v ZŠ a stravného v MŠ v důsledku nárůstu cen potravin (viz Školní jídelna - Vnitřní řád ŠJ ZŠ 1.1. 2018 a Vnitřní řád ŠJ MŠ 1.1. 2018).

 

Návštěva Východočeské galerie

galerie Ve čtvrtek 16.4. jsme se vydali s dětmi z 1. B a z 2. třídy do VČG v Pardubicích, kde si pro nás paní lektorky přichystaly dva různé vzdělávací programy.

Prvňáčkové byli v galerii vůbec poprvé, a proto se s Domem U Jonáše nejprve seznámili. Celým dopolednem je provázela pověst o Jonášovi a velrybě, dozvěděli se mnoho zajímavostí, zahráli si na rybáře, zažili bouřku a vlnobití, vstoupili do břicha velryby, poslechli si její zpěv a ve tvořivé dílničce si zkusili takovou velrybu s Jonášem namalovat.

Druháci si prohlédli výstavu malíře a grafika Františka Tichého. Prostřednictvím jeho obrazů se přenesli do cirkusového světa. S nadšením vyprávěli své zážitky z návštěvy cirkusu, vzpomínali na artisty, krotitele, žongléry, provazochodce, hadí ženy a klauny. Vyzkoušeli si chůzi po laně a naučili se jednoduchý kouzelnický trik. Ve výtvarné dílničce si vyrobili loutku klauna. galerie1

Dopoledne v galerii jsme si všichni velice užili a zpět do Řečan jsme se vraceli s dobrou náladou a novými vědomosti.

Děti z 1. třídy pak v pátek na program navázaly, ve třídě jsme společně uspořádali soutěžní kvíz a při výtvarné výchově vznikly krásné ilustrace.

                                                                                                                               Veronika Danielová, Andrea Pušová

galerie2              galerie3 galerie4