<< Duben 2018 >>

Důležité! Sběr starého papíru proběhne 26.4.2018 (viz Ekologie ve škole)
Čtěte - Zápis do MŠ - viz Plán akcí MŠ - Květen

Beseda s Ivonou Březinovou

beseda1 Ve spolupráci s Obecní knihovnou Řečany n.L. mohla naše škola přivítat známou spisovatelku dětských knih Ivonu Březinovou.

Ačkoli je její hlavní náplní psaní knih pro děti  a mládež všech věkových kategorií, považuje za součást své profese i povídání si se čtenáři na veřejných besedách po celé republice. Dne 25.3. si tak děti celého prvního stupně vyslechly zajímavé vyprávění o životě spisovatelky a o její cestě ke psaní knih. Dozvěděli jsme se, jak dlouho se kniha píše a kde všude bere paní spisovatelka inspiraci. Díky její velké fantazii tak vznikají krásná díla jako např. Začarovaná třída, Bojíš se Margito, Lentilka pro dědu Edu ale i životopisné knihy po stopách K.H. Máchy či M. de Cervantes.

Hlavním tématem besedy byla kniha Kluk a pes. Během předčítání  s maňáskem si autorka povídala s dětmi o psech nejen jako o našich kamarádech ale i pomocnících. Pomocí obrázků tak všichni uhodli, kde všude jsou psi nápomocní. beseda2

Na závěr besedy se děti mohly zeptat na mnoho dotazů a někteří si zakoupili knihy, které obdrželi s vlastním věnováním od paní Březinové.

kolektiv učitelů I. stupně, Obecní knihovna Řečany n.L.