<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

NOC S ANDERSENEM

andersen     Do 15. ročníku této celosvětové akce pořádané knihovníky na podporu čtenářské gramotnosti dětí se zapojila také knihovna v Řečanech a žáci druhé třídy. Děti se moc těšily, protože knihovnice Káťa jim slíbila nejen čtení knih, ale také beztrestné ponocování a setkání se strašidly.

            Po příchodu do knihovny jsme si začali povídat o panu Andersenovi, na počest jeho 210. narozenin se celá akce koná. Zjistili jsme, že známe jeho pohádky, ale nevíme nic o životě tohoto slavného spisovatele. Rozhodli jsme se tedy přivolat alespoň ducha tohoto slavného pána. A opravdu se to podařilo! Děti se tedy mohly zeptat na jeho dětství, psaní knih i na to, jak chodil do školy. Na závěr nám pan Andersen přečetl pohádku O princezně na hrášku.

            Žáci 8. ročníku nám potom zahráli další velmi známou pohádku, Císařovy nové šaty. Moc jsme se nasmáli císařově hlouposti. Pak jsme se rozdělili do skupin a společně jsme vytvořili šaty pro císaře z odstřižků látek, všechny šaty byly jako od nejlepšího krejčího. Svou šikovnost děti ukázaly také při skládání puzzle, kde jsme odhalili další pohádku – Ošklivé káčátko. andrsen

            Po krátké svačince jsme si povídali o pohádkách Jana Drdy, který letos slaví sté narozeniny. Připomněli jsme si hlavně ty pohádky, které byly zfilmovány.

            Poté jsme se přesunuly do školy, kde jsme měli připravené věci na spaní. Cesta nebyla vůbec jednoduchá, protože jsme museli část cesty v úplné tmě zvládnout pouze s malou baterkou. A jaké bylo naše překvapení, když jsme vstoupili do prázdné školy a ozvala se tajemná hudba. Někdo hrál na piáno! Brzy jsme zjistili, že to byla strašidla žijící ve škole, která pro nás připravila několik úkolů. Protože jsme všichni statečně vstoupili do jejich doupat a splnili jejich úkoly, strašidla se uložila ke spánku.

            Nám se vůbec spát nechtělo, proto jsme ještě vyluštily několik hádanek napsaných tajným písmem. Pak jsme se všichni zachumlali do spacáků a při čtení pohádek jsme usnuli.

            Po společné snídani nám Káťa předala pamětní listy a krásné pohlednice. Noc s panem Andersenem se opravdu vydařila!

                                                                                                                                        A. Pušová