<< Leden 2018 >>
151618192021

Důležité:

Od 1.1. 2018 se zvyšuje cena obědů v ZŠ a stravného v MŠ v důsledku nárůstu cen potravin (viz Školní jídelna - Vnitřní řád ŠJ ZŠ 1.1. 2018 a Vnitřní řád ŠJ MŠ 1.1. 2018).

Vánoční turnaj ve šplhu (5. 12. 2014)

Již 15. rokem pořádala naše škola „Vánoční turnaj ve šplhu“. P1010012

P1010007 Na soutěž se sjelo na 140 soutěžících z okolních škol (ZŠ Chvaletice, ZŠ Přelouč Smetanova, ZŠ Přelouč Masarykova, ZŠ Rohovládová Bělá, ZŠ Hlavečník, ZŠ Choltice, ZŠ Řečany nad Labem). Šplh byl určen pro žáky I. stupně ZŠ, šplhalo se na tyči v kategorii chlapci – dívky zvlášť, po jednotlivých ročnících. Pro P1010091 soutěžící jsme zajistili dopravu nebo dopravu proplatili, pro všechny bylo připraveno občerstvení. Žáci 5. třídy si navíc zorganizovali doprovodný program v podobě soutěží, kterými vyplnili volný čas během soutěže. Program byl obohacen rozcvičkou, ale i příchodem Mikuláše s družinou, který všechny obdaroval sladkým perníkem a ovocem. O všechny se starala celou dobu soutěže děvčata z tanečního kroužku v přestrojení za čertice. Nechyběla ani sportovní osobnost, kdy nás P1010067 v tělocvičně tentokrát navštívil Václav Milík - závodník v ploché dráze juniorů. Kromě zajímavé besedy o jeho začátcích a současných úspěších, jsme si všichni mohli prohlédnout jeho závodní motocykl, závodní kombinézu a helmu. Sebou Václav Milík přivezl na 100 plakátů a 200 fotografií, o které byl nesmírný zájem a během chvilky skoro vše podepsal a rozdal. Navíc věnoval své dva poháry nejlepšímu šplhači a nejlepší šplhačce a třetí pohár (ten nejcennější – 1. Místo v Mistrovství Evropy 2014 v ploché dráze juniorů, který získal) věnoval naší škole.

P1010021 Závěr patřil vyhodnocení, kde byli odměněni první tři z každé kategorie, kteří získali hodnotnější ceny. Zároveň byl vyhodnocen nejrychlejší šplhač (5. tř. Lukáš Sirůček Rohovládová Bělá 4,34)  a šplhačka (5. tř.Nikola Blehová Přelouč
Smetanova 4,26)
a nejlepší škola (ZŠ Smetanova Přelouč), která získala krásný dort a pohár (medaile i pohár pro soutěžící byl vyroben v naší keramické dílně). Na ostatní soutěžící, kteří nic nezískali, čekala malá sladká cena útěchy.

Naše škola tentokrát měla výborné zastoupení a získala několik úspěchů – 2. místo J. Rozínek ( 1.třída), 2. místo V. Urválková (3. třída), 2. P1010093 místo A. Liška (4. třída), 3. místo J. Veselý (4. třída), 2. místo P. Pokorný (5. třída), 3. místo J. Vaisová (5.třída). Celkově jsme se jako škola umístila na pěkném 2. místě v pořadí škol.

Všem soutěžícím a pedagogům děkujeme a už teď se těšíme na další ročník a věříme, že i v příštím roce bude účast velká.

Poděkování patří i všem sponzorům, kteří nám pomohli jak finančně, tak materiálně:

SPONZOŘI

15. ROČNÍKU

TURNAJE VE VÁNOČNÍM ŠPHU

Pardubický kraj

(tato akce byla finančně podpořena Pardubickým krajem v  rámci grantového programu na podporu sportu a volnočasových aktivit v Pardubickém kraji v roce 2014)

Ovoce – Zelenina – Vitera

Goldfein CZ, s. r.o. Pardubice