<< Leden 2018 >>
151618192021

Důležité:

Od 1.1. 2018 se zvyšuje cena obědů v ZŠ a stravného v MŠ v důsledku nárůstu cen potravin (viz Školní jídelna - Vnitřní řád ŠJ ZŠ 1.1. 2018 a Vnitřní řád ŠJ MŠ 1.1. 2018).

DRAČÍ DEN V 1.B

V pátek, desátý říjnový den, byl pro třídu 1.B připraven projekt s názvem Dračí den.

Děti přišly do školy s lehkou aktovkou, protože nepotřebovaly klasické učebnice a na sebe si oblékly dračí barvy (zelenou, červenou, popř. oranžovou).

Dopoledne začalo s dráčkem Mráčkem, který pro děti přichystal hodinu povídání a soutěží. Prvňáčci si nejprve ve třídě našli svého draka, vymýšleli mu jméno, vyprávěli o tom, jaký je, kde má obydlí a co má nejraději k jídlu. Tak jsme se seznámili s dvanácti novými draky, kteří bydleli např. v jeskyni, v hlubokém jezeře, v sopce; živili se masem, malinami i jablky a měli ta nejpodivnější jména. drak

Poté už následovala soutěž družstev. Děti měly za úkoly v časovém limitu vytvořit co nejdelší dračí ocas. Po vyhlášení vítězů se pořádal turnaj ve dvojicích. Soupeřilo se v dračím „Člověče, nezlob se“. Děti získávaly sladké odměny i body do třídní soutěže Cesta za pokladem.

V následujících hodinách jsme se věnovali čtení s dráčkem Mráčkem, počítání s drakem Mrakem, nechyběla ani dračí bludiště a básničky. Také jsme vyšli před školu a sbírali barevné javorové listy, které jsme navlékali na drátky a vytvářeli dračí ocasy. K těm pak děti ve třídě domalovaly veselé dračí hlavy a hotovými draky si ozdobily třídu.

Celým dnem nás doprovázela písnička „Draka bolí zub“, kterou jsme na závěr našeho dne zdramatizovali. Prvňáčci si tento den opravdu užili ( více ve Fotogalerii školy).

Veronika Danielová