<< Duben 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  3  4  7  8
131415
2122
24252829
30      

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
Důležité! Sběr starého papíru proběhne 26.4.2018 (viz Ekologie ve škole)
Čtěte - Zápis do MŠ - viz Plán akcí MŠ - Květen

 

 

                      Programy lesní pedagogiky

priroda Poslední zářijový den jsme se vypravili s 1. B a 2.třídou do lesnaté oblasti s názvem Podhůra, kde pro nás byly připraveny dva velice zajímavé programy, které se týkaly především lesní pedagogiky, tzn. učení se o přírodě v přírodě.

            Prvňáčci si vyzkoušeli, jakými smysly vnímáme přírodu. Naslouchali zvukům lesa, poznávali hmatem přírodniny, zahráli si spoustu her, dozvěděli se mnohé o mravencích v mraveništi a také si prověřili svůj čich (poznali vůni hub, smůly, čerstvého jehličí i zetlelého dřeva).

            O životě stromů a spoustu dalších zajímavostí se dozvěděli druháci. Našli si různé druhy semínek, zahráli si příběh o tom, jak vyroste ze semínka stromek, zopakovali si jednotlivé části stromu, zjišťovali stáří stromů podle letokruhů. Na závěr ve skupinkách vytvořili pracovní listy k jehličnatým i listnatým stromům, které použijí v hodinách prvouky. priroda1

Počasí babího léta nám umožnilo strávit velmi pěkný den v lese a díky zajímavým programům děti získaly spoustu nových informací.

                                                                                                                               V. Danielová, A. Pušová