<< Leden 2018 >>
151618192021

Důležité:

Od 1.1. 2018 se zvyšuje cena obědů v ZŠ a stravného v MŠ v důsledku nárůstu cen potravin (viz Školní jídelna - Vnitřní řád ŠJ ZŠ 1.1. 2018 a Vnitřní řád ŠJ MŠ 1.1. 2018).

Programy lesní pedagogiky

priroda Poslední zářijový den jsme se vypravili s 1. B a 2.třídou do lesnaté oblasti s názvem Podhůra, kde pro nás byly připraveny dva velice zajímavé programy, které se týkaly především lesní pedagogiky, tzn. učení se o přírodě v přírodě.

Prvňáčci si vyzkoušeli, jakými smysly vnímáme přírodu. Naslouchali zvukům lesa, poznávali hmatem přírodniny, zahráli si spoustu her, dozvěděli se mnohé o mravencích v mraveništi a také si prověřili svůj čich (poznali vůni hub, smůly, čerstvého jehličí i zetlelého dřeva).

O životě stromů a spoustu dalších zajímavostí se dozvěděli druháci. Našli si různé druhy semínek, zahráli si příběh o tom, jak vyroste ze semínka stromek, zopakovali si jednotlivé části stromu, zjišťovali stáří stromů podle letokruhů. Na závěr ve skupinkách vytvořili pracovní listy k jehličnatým i listnatým stromům, které použijí v hodinách prvouky. priroda1

Počasí babího léta nám umožnilo strávit velmi pěkný den v lese a díky zajímavým programům děti získaly spoustu nových informací.

V. Danielová, A. Pušová