<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

trida5 VESELÉ  ZOUBKY

 Preventivní program „Veselé zoubky“ je zaměřený
 na žáky prvních tříd a již čtvrtým rokem ho připravuje společnost dm drogerie.


Do letošního programu se zapojili také naši prvňáci. Na tento den jsme přišli oblečeni všichni v bílém, jako zdravé zoubky. V úvodu jsme si pustili film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. trida4 Začali jsme si povídat o růstu prvních a stálých zubů, o funkci zubů. Pomocí programu na interaktivní tabuli jsme se naučili, jaké části má zub, co je zubní kaz, zubní plak a jak vzniká. Nezapomněli jsme také na zásady správné výživy, preventivní prohlídky a správnou techniku čištění zubů.
 Součástí celodenního programu byl také pracovní list z matematiky, písnička „Starý medvěd vzdychá“ a zoubkový obrázek. Na závěr všechny děti samostatně vyplnily pracovní list, kde ukázaly, co všechno se o zubech naučily. trida3 Za správné odpovědi získaly balíček od dm drogerie v němž byla zubní pasta, kartáček na zuby, žvýkačky Orbit, jednoduchý návod na správné čištění zubů a přesýpací hodiny.
 Program byl pěkně, poutavě připravený a dárky udělaly dětem velkou radost.
A. Pušová