<< Říjen 2018 >>
15192021

DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru

akce - výlet Výlet ke dni dětí

V pátek 30. května jsme oslavili s 5. třídou den dětí výletem do Východočeského muzea v Pardubicích, kde jsme si prohlédli velice zajímavou výstavu s názvem Bomby nad Pardubicemi.

Vedle válečné techniky, pozůstatků letadel i bomb se děti prostřednictvím fotografií a sbírky předmětů seznámily s každodenním životem obyčejných obyvatel Pardubic během 2. světové války.

Součástí výstavy byla také beseda s pardubickou rodačkou, která zažila nálety spojeneckých vojsk. Děti se zaujetím poslouchaly poutavé vyprávění a také se nestyděly položit několik otázek.

Na závěr výstavy jsme společně navštívili kryt civilní obrany v zámeckých valech, kde si děti prohlédly telefonní ústřednu, zkusily si ručně nastartovat vzduchotechniku i hlavní generátor. akce - výlet1

Ze zámku pak naše kroky směřovaly na Pernštýnské náměstí, kde jsme navštívili prodejní výstavu kaktusů a sukulentů.

Výlet jsme zakončili sladkým dárkem ke dni dětí a společným zhodnocením, že se nám všem den v Pardubicích opravdu líbil.

Veronika Danielová