<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

Warning: imagecreatefromjpeg() [function.imagecreatefromjpeg]: gd-jpeg, libjpeg: recoverable error: Corrupt JPEG data: 4 extraneous bytes before marker 0xd9 in /data/web/virtuals/27426/virtual/www/plugins/content/fboxbot.php on line 482

Warning: imagecreatefromjpeg() [function.imagecreatefromjpeg]: '/data/web/virtuals/27426/virtual/www/images/phocagallery/galerie_skola/Akce_skoly/2/banan7.jpg' is not a valid JPEG file in /data/web/virtuals/27426/virtual/www/plugins/content/fboxbot.php on line 482

Warning: imagecreatefromjpeg() [function.imagecreatefromjpeg]: gd-jpeg, libjpeg: recoverable error: Corrupt JPEG data: 57 extraneous bytes before marker 0xd9 in /data/web/virtuals/27426/virtual/www/plugins/content/fboxbot.php on line 482

Warning: imagecreatefromjpeg() [function.imagecreatefromjpeg]: '/data/web/virtuals/27426/virtual/www/images/phocagallery/galerie_skola/Akce_skoly/2/banan8.jpg' is not a valid JPEG file in /data/web/virtuals/27426/virtual/www/plugins/content/fboxbot.php on line 482

banan

 

Cesta banánu


V pátek 24. 1. navštívili naši školu lektoři z nadace ADRA.

Pro druháčky si nachystali netradiční besedu- Cesta banánu. V první části programu si děti připomněly rozdíly mezi zeleninou a ovocem a následně své vědomosti otestovaly v připraveném kvízu.
Druhá část byla zaměřena pouze na banány. Dozvěděli jsme se, jak banánovník vypadá, jak a kde se pěstuje. Sklízení banánů si druháci mohli dokonce i vyzkoušet. Každý si pilně přenesl svou sklizeň na hlavě a jednoduché to tedy nebylo. bana1
V prezentaci jsme zhlédli složitou a dlouhou cestu banánů až k nám do obchodu. banan2 Seznámili jsme se také s jinými odrůdami banánů- - např. původní divoký banán. Děti velmi zaujalo, že banán může mít úplně jiný tvar či chuť. Po této besedě si na banánu pochutnáme nepochybně ještě víc.

 

                                         

Návštěva z Ameriky bana4

Již druhým rokem navštěvují žáci 2. a 3. třídy kroužek Angličtina pro nejmenší. V úterý 25.2. jsme využili příležitosti a pozvali na naší hodinu Američanku s českými kořeny Terezu Janákovou. bana5 Tereza žije v NY a nyní působí jako profesionální fotografka ve světě modelingu. Vyprávěla nám velmi jednoduchými větami o své práci, o Americe a jejích zvycích, ale i o jiných anglicky mluvících státech světa.
Děti následně zazpívaly anglické písničky a pomocí her předvedly svou slovní zásobu.  Na závěr jsme si společně zahráli na nakupování v různých obchodech, kde měli všichni šanci konverzovat anglicky přímo s Terezou. K našemu překvapení děti podstatu vět vždy porozuměly, ale hlavně si uvědomily, proč se ve škole učíme cizím jazykům.

banan6

                     

 

Výukový program Včely


banan7Na již obvyklou návštěvu od ekocentra Palety jsme
se všichni velmi těšili. Ve čt 20. 2. čekalo na druhou třídu vyprávění o životě včel. banan8Poté, co si žáci připomněli, jak vypadá stavba těla včely, hráli si až do konce programu na tento hmyz. Pilně si sbírali sosáčkama pyl z květů, obhospodařovali svůj úl
a vyzkoušeli si i roli královny a trubců. Za své úsilí si každý ochutnal včelí med.
O včelách jsme se dozvěděli mnoho dalších informací, např. jak se starat o včelín, jaká část těla vydává známé včelí bzučení, či jak jsou včely důležité pro přírodu.
                                           banan9                                          Mgr. K.Vohralíková


00