<< Duben 2018 >>

Důležité! Sběr starého papíru proběhne 26.4.2018 (viz Ekologie ve škole)
Čtěte - Zápis do MŠ - viz Plán akcí MŠ - Květen

Společnost ADRA

kava V pátek 24. ledna navštívili naši školu lektoři společnosti ADRA, kteří pro všechny třídy I. stupně připravili vzdělávací programy.

1., 3. a 5. třída se účastnila projektu s názvem Daleká cesta čokolády, téma pro žáky 2. a 4. třídy bylo: Daleká cesta banánů.

Lektoři s sebou přivezli různé ochutnávky produktů, kterých se program týkal, nechyběly také videoukázky, fotografie a pohybové hry.

Cesta čokolády

Katka Sejčková (5. třída)

V pátek 24.1. jsme měli speciální program od společnosti ADRA, který trval dvě hodiny.

Dozvěděli jsme se spoustu věcí. Např. co se děje, než se čokoláda dostane do obchodu.

Ve státě Ghana dozrají kakaové boby, které se sklidí. Poté se z nich vyloupají semínka a nechají se pražit na sluníčku. Dají se do pytlů a naloží na loď. Ta potom dopraví semena třeba do továrny v Evropě, kde se rozdrtí a smíchají s mlékem, kakaovým máslem a různými konzervanty. Tato směs se nalije do tabulek a nechá se ztuhnout. Dá se do obalu a rozveze do různých obchodů, kde si čokoládu kupujeme.

coko adra