<< Říjen 2018 >>
15192021

DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru

AFRIKA

Na druhý týden v září se těšila snad většina dětí z 5.třídy. Všichni totiž věděli, že v úterý 9.9. mohou doma nechat učebnice a sešity, protože budeme mít projektový den…o čem? To ale nevěděl nikdo z nich.

Aby děti zjistily téma projektu, musely nejprve najít 5 klíčů s indiciemi. Hledání nebylo tak lehké, nápovědy totiž opravdu nebylo vidět. Ale povedlo se.

Když byly klíče nalezeny, musely děti společně zjistit pomocí mapy světa hledaný výraz. Tím bylo slovo: AFRIKA – KEŇA.

A pak již vše vypuklo – vyprávění o životě lidí, dětí i zvířat, ukázky předmětů, přírodnin, fotografie…..

Děti ale jen nenaslouchaly, aktivně se do diskuze zapojily, měly spoustu otázek, nápadů.

AFRIKA

V průběhu celého týdne jsme se dále naučili několik svahilských slov i jednoduchých vět, velkou oblibu si získala písnička s názvem JAMBO, JAMBO a na závěr celého projektu vznikly i krásné textilní obrázky inspirované masajským uměním.

O tom, jak si děti celý týden užily snad vypoví nejlépe jejich slohové práce.

V. Danielová