<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

Exkurze na farmě


     

UČEBNA NA FARMĚ – 16.9.2013

            Naše první exkurze v novém školním roce se uskutečnila na farmě bývalého statku ZD Spojil. V současnosti tyto prostory využívá APOLENKA – sdružení občanů pro pomoc zdravotně postiženým. Vzniklo už před 13 ti lety a dnes se mohou pochlubit profesionální organizací, poskytující širokou škálu služeb. V rámci environmentálního vzdělávání se žáci    3. A a 3. B zúčastnili programu ODKUD SE BERE MLÉKO. Děti se seznámily s chovem tura domácího a kozy domácí. Výklad žákům osvětlil, jakou péči tato zvířata potřebují, aby darovala člověku maso a mléko, seznámily se s pomůckami na výrobu sýrů a některé mléčné výrobky také ochutnaly. Ten, kdo dával dobrý pozor a nebál se, mohl na vlastní kůži vyzkoušet, jak je těžké (nebo lehké) podojit kozu. Nakonec si každý ještě vyrobil obrázek domácího zvířátka. Prostřednictvím pracovních listů si žáci druhý den ve škole upevňovali své znalosti v doplňkové výuce.              

                                                                                                                      Marcela Banková

 

farma