<< Leden 2018 >>
151618192021

Důležité:

Od 1.1. 2018 se zvyšuje cena obědů v ZŠ a stravného v MŠ v důsledku nárůstu cen potravin (viz Školní jídelna - Vnitřní řád ŠJ ZŠ 1.1. 2018 a Vnitřní řád ŠJ MŠ 1.1. 2018).

HALLOWEEN

halloween1 Je pátek 1. 11. 2013 a do první třídy přichází podivní žáci, čarodějnice, kostlivci, duchové, kouzelníci, strašidla…Není však důvod se bát, při pozornějším prozkoumání všech strašidel jsme zjistili, že pod maskami se ukrývají prvňáčci. Slaví dnes ve třídě Halloween.

Vyučování začalo duchařskou písničkou a tanečkem, následovalo opakování písmenek a slabik s duchy a pavoučí matematika. Moc se nám líbilo zdobení dýní a výroba strašidelných hradů s duchy. Jak jsme všichni byli zabráni do práce, najednou se to stalo! Dveře se otevřely, ale nikdo za nimi nestál, jen ve třídě najednou vál lehounký vánek. Určitě nás přišel navštívit skutečný duch! Doufáme, že se od nás něco užitečného naučil.

A. Pušová

Halloween v 5.třídě

I když není HALLOWEEN tradičním českým svátkem, pro děti často znamená možnost vyřádit se v převlecích za nejrůznější strašidla a čarodějky.

V 5.třídě jsme tento svátek spojili s našimi DUŠIČKAMI.

Pověděli jsme si o významu obou svátků a také o zemích, kde se slaví. Přiučili jsme se několik nových anglických slovíček, zazpívali jsme si, zatancovali, nechybělo ani malované počítání a vymýšlení básniček.

Vyhodnotili jsme nejoriginálnější masky a při pracovních činnostech děti zahnaly hlad vlastnoručně vyrobenými pomazánkami.

Veronika Danielová

Veronika Cinková, Justýna Křivková                       Kateřina Sejčková

Listí padá, vítr šumí                                                  Oranžová dýně,

Halloween je skoro tady.                                           leží si tu líně.

Musím rychle sehnat dýni,                                        Čarodějky letí,

skočím pro ni do zahrady.                                       s kočkou na koštěti.

halloween1   halloween2