<< Říjen 2017 >>
161719202122

Důležité: Placení stravného v ZŠ - viz ŠJ - Jídelníček, placení v MŠ - viz Informace pro rodiče
Čtěte - Informace o povinném předškolním vzdělávání - viz MŠ - Informace pro rodiče

Čtěte - Novinky v projektech zdravé výživy!!

KERAMICKÝ KROUŽEK (PRO MLADŠÍ ŽÁKY)

Kdy:                      pondělí  13.00 - 15.00

Vedoucí kroužku:  Mgr. Jana Vohralíková

keramika

Keramický kroužek na naší ZŠ má dlouholetou tradici. Využíváme keramickou dílnu, která je zařízená v budově školní jídelny. Tento kroužek nabízíme dětem mladšího školního věku, které s keramikou začínají nebo jsou mírně pokročilí.

Děti se seznamují s keramickou hlínou, učí se zpracovávat hlínu, válet plát, tvořit z háďátek. Věnují se jednoduššímu modelování, vytváření z volné ruky a dekorování. Učí se správně glazovat. Každé setkání má svou část povinnou, kdy žáci vytvářejí práce podle zadaného úkolu, a část dobrovolnou, v níž ve zbytku času mohou realizovat své vlastní nápady a pracovat podle vlastních zájmů a zaměření. Ti starší se seznamují i se základy točení na kruhu.

Svými pracemi se mohou žáci každoročně pochlubit při vánoční a velikonoční výstavě. Poté si výrobky odnáší domů. Keramika dělá radost nejen dětem, ale často slouží i jako milý dárek k různým příležitostem.

KERAMICKÝ KROUŽEK (PRO STARŠÍ ŽÁKY)

Kdy:                       středa  13.45 - 15.45

Vedoucí kroužku:  Mgr. Tomáš Zemánek

Účastníci se seznamují s různými způsoby vytváření keramických výrobků tzv. z volné ruky, a to užitkových předmětů (misky, vázy, hrnky)i volné tvorby (reliéfy, figurky apod.). Pravidelně zařazujeme také základy točení na hrnčířském kruhu. Nejčastěji se povrch upravuje různými metodami glazování. Výrobky si děti odnášejí domů pro potěšení své nebo jako dárek svým blízkým.