<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

 ZOO v Praze

 I v letošním školním roce podporujeme ZOO v Praze. Jsme

 adoptivními rodiči fenka 

                  8

25.5.2017 jsme zorganizovali návštěvu ZOO v Praze. Využili jsme nabídku ZOO, která zaslala všem sponzorům, kteří si adoptovali zvířátko volné vstupenky.

zoo Naše první cesta vedla k Africkému domu k našemu zvířátku – fenek ušatý.

Dále jsme pokračovali s prohlídkou dle přání dětí. Velmi se nám líbil výcvik lachtanů. Výlet se vydařil, počasí nám přálo.

Těšilo nás, že od naší poslední návštěvy před rokem se zde hodně změnilo k lepšímu – přibyly nové stavby, informační i naučné tabule, dětská odpočívadla, byly upraveny i příbytky pro zvířátka. zoo1

  zoo2

 

 

Sbírka pro Lucinku

V květnu jsme obdrželi děkovný pozdrav od Lucinky a její maminky.

Z dopisu citujeme:

„Na přelomu ledna a února letošního roku jsme s mamkou absolvovaly díky štědrému daru od sponzora a nadačního fondu desetidenní cvičení v rehabilitačním centru Hájek, ve Šťáhlavech u Plzně. Samozřejmě i korunky získané za nasbíraná víčka nám pomohly. Každá korunka se hodí a pomáhá mi vylepšit můj zdravotní handicap, případně je využita na rehabilitační pomůcky, či jiné prostředky, které mi pomáhají vyrovnat se s mým onemocněním. Pevně věřím, že mi pomůžete a budete dál sbírat víčka, která pomáhají.“

Máme velkou radost, že se Lucince daří, ve sběru budeme dále pokračovat.

Děkujeme všem, kteří přispívají.   lucinka

 

Den naruby

den1 Na konci března žáci 9. třídy společně se školním parlamentem zorganizovali,,Den naruby“. Tento den žáci vyučovali pod dohledem učitelů. Bylo to velmi náročné, a proto přípravy na výuku probíhaly již s týdenním předstihem. Nejdříve si žáci mezi sebou museli rozdělit jednotlivé předměty a dozory, jako sborovnu si zvolily školní kuchyňku. Přestože nervozita byla znát už před vyučováním, postupně mizela. den4

Svědomité přípravy se vyplatily. Celý den proběhl k velké spokojenosti žáků i „učitelů“, kteří získali dobré zkušenosti a nezapomenutelný zážitek.

 

den2 den3

Schůzka s vedením školy

Dne 14. 3. 2017 jsme se sešli s vedením školy. Diskutovali jsme o chodu školy, chválili jsme nové osvětlení ve třídách, vybavení tělocvičny, práci pana školníka.

Naše připomínky se týkaly:

- umístění několika laviček před vchodem do školy

- vyřešit přístřešek na kola žáků, kteří dojíždějí

- rekonstrukce stávajících šaten žáků

- elektronická platba školních obědů.

schuzka  sr

                                                                                    členové ŠP

 

 Vánoční desetiboj

Ve středu 21. prosince jsme uspořádali již 6. ročník Vánočního desetiboje o

putovní pohár. Této sportovní soutěže se zúčastnili žáci 5. až 9. třídy. S velkým

překvapením zvítězila 5. třída. 2. místo obsadila třída 8. a na 3. místě se umístila 9.

třída. Všichni jsme se dobře pobavili.

şw DSC 0505   DSC 0507

      DSC 0509   DSC 0511

                           DSC 0497

více z akce ve Fotogalerii - Vánoční desetiboj

 

Sběrem víček pokračujeme i v tomto školním roce a

podpoujemee Lucinku.

 

6.1. jsme předali nasbíraná víčka mamince Lucinky. Od Lucinky jsme

obdrželi vlastnoručně vyrobený dárek, popřáli jsme si vše nej nej do

nového roku. Ve sběru víček budeme dále pokračovat.

1   2   3

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

 

Výlet do ZOO v Praze

19. května v rámci adopce jsme jako každý rok podnikli návštěvu ZOO v Praze při které jsme využili volné vstupenky, které nám ZOO darovala. Naše první kroky vedly k výběhu našeho adoptivního zvířátka -vlka euroasijského.

Dále jsme postupovali s prohlídkou dle přání dětí. Těšilo nás, že od naší poslední návštěvy se zde hodně změnilo k lepšímu – přibyly nové stavby, informační i naučné tabule, dětská odpočívadla, byly upraveny příbytky pro zvířátka.

Počasí nám přálo,výlet se vydařil a děti si ho užily.

 

 

Překvapení a dárek pro učitele

denJako překvapení k 1. dubnu –„ na apríla"„ se žáci 9. třídy, kteří brzy opustí naši školu, společně se školním parlamentem rozhodli, že si vyzkouší učitelské povolání.

Nebyla to pro ně úloha lehká. Nejdříve si zvolili vyučovací předměty, rozdělili jednotlivé dozory na škole a následovalo to nejobtížnější – vypracování vlastních příprav. den ruby

Akce se celkem zdařila, většina se svědomitě na svou úlohu připravila, ale jak už to bývá, našlo se mezi nimi pár jednotlivců, kteří svou přípravu podcenili a tomu také odpovídal jejich výsledek.

Zda bude tato akce v příštím školním roce pokračovat rozhodnou žáci budoucí 9.třídy……..

den naden na rubylic

 

Sběr víček pro Lucinku pokračuje

 

vicka Sběr víček pro Lucinku pokračuje i v letošním školním roce. V pondělí 15. 2. 2016 nás navštívila maminka Lucinky a přijala 18 pytlů víček. Lucinka nemohla přijet, byla nemocná, tak jsme jí po mamince poslali jménem všech žáků malý dárek s přáníčkem. Zároveň jsme dostali pozdrav i od Lucinky, který sama vyrobila a podepsala.

lucka

 

 

Vánoční Desetiboj 2015

Před Vánocemi jsme zorganizovali již pátý ročník Vánočního sportovního turnaje o putovní pohár pro žáky 5. - 9. tříd. Akce se zdařila, všichni si zasoutěžili, zafandili a pobavili se. Vzhledem k tomu, že šlo o pátý ročník, byl hodnocen i celkový vzhled jednotlivých tříd. Tohoto úkolu se každá třída zhostila velmi dobře. Žáci též přispěli do společné tomboly, takže ke konci akce si každý odnesl malý dárek.

desetiboj desetiboj1 desetiboj2

                       desetiboj3 desetiboj4

Den dětí

mdd Ke Dni dětí 1.6. jsme ve ŠP plánovali odměnit prvňáčky za jejich první rok ve škole. Šlo o svezení na koníčkovi. Tento plán nám nevyšel, ale NH Kladruby nad Labem nám poskytl kočáry s čtyřspřežením a děti z celého prvního stupně se nakonec radovaly z krásné projížďky. Po ukončení této akce byli žáci 1. i 2. stupně pozváni na zmrzlinu.

Vedení NH Kladruby nad Labem moc děkujeme za spolupráci.

konici

Den učitelů v režii žáků ve školním roce 2014/2015

akce1 U příležitosti Dne učitelů se 26.března žáci 9. třídy, kteří brzy opustí naši školu, společně se školním parlamentem rozhodli, popřát učitelům k jejich svátku tím, že se sami ujmou pod jejich dohledem vyučování a zároveň si vyzkouší jaké to je učit.

Nejdříve si ze své třídy vytvořili „sborovnu.“, dále si rozdělili mezi sebou jednotlivé vyučovací předměty a dozory. Velkým překvapením byla role „pana školníka“, který měl kontrolu nad celým děním. On i jeho „asistent akce2 “ zvládli svoji úlohu na výbornou.

Akce se celkem zdařila, většina se svědomitě na svou úlohu připravila, ale jak už to bývá, našlo se mezi nimi pár jednotlivců, kteří svou přípravu podcenili a tomu také od povídal jejich výsledek.

 

Sbírka 2015 k adopci zvířátka ze ZOO v Praze

V dubnu jsme uspořádali dobrovolnou sbírku k adopci zvířátka ze ZOO v Praze. Do této sbírky přispěli nejenom žáci , ale i zaměstnanci. Celkem bylo vybráno 6 045 Kč. Při hlasování se žáci rozhodli pro adopci vlka euroasijského. Jako poděkování jsme od ZOO obdrželi volné vstupenky a další materiály (časopis, CD), které budou využity v hodinách přírodopisu.

 

.

Říjen 2014- výlet do ZOO v Praze

            sr3

Na základě sbírky, která ve škole proběhla a  adopce zvířátka, jsme získali zadarmo vstupenky do ZOO v Praze, kterou jsme navštívili v říjnu. Ti, kteří přispěli na adopci, s námi vycestovali. Navštívili jsme i „našeho adoptovaného klokánka“.  sr4

 

Prosinec- Vánoční desetiboj

sr5

Uspořádali jsme již 4. ročník této vánoční akce. Žáci 5.- 9. třídy si zasportovali, zafandili, pobavili se a upevnili svůj třídní kolektiv. Radost byla i z drobné tomboly.

 

sr6

sr7

sr8 sr9

Sbírka pro Lucinku

lucinka Stále pokračujeme ve sběru víček pro Lucinku. Dostáváme pravidelné zprávy od její maminky, a radujeme se z jejích pokroků. K prvnímu pololetí se nám podařilo naplnit 15 pytlů!

 

Spolupráce s vedním školy

sr10 Začínáme více spolupracovat a o své činnosti se radit s vedením školy.