<< Květen 2019 >>

Zprávy ze šk. parlamentu

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

SBĚR VÍČEK PRO LUCINKU

víčka foto V úterý 19. února si k nám naposledy přijela vyzvednout víčka Lucinka se svou maminkou. Víčka jsme pro Lucinku sbírali téměř 6 let! Ta je pak vozila s maminkou do sběrného dvoru, kde za ně dostávala peníze na různé rehabilitace a zdravotní pomůcky.

Stačilo jen víčka z prázdných PET lahví, která byste obyčejně vyhodili do koše s lahvemi, dávat někam stranou a pak je jednou za čas odnést do školy. Tady je potom vybrali pověření členové školního parlamentu a sesypali je do velkých pytlů. Pak už mohla přijet Lucinka s maminkou, aby si víčka vyzvedla. A že jich vždy bylo!

Taková maličkost, ale když se dalo všechno dohromady, bylo toho opravdu hodně a Lucince to udělalo radost.

Chceme moc poděkovat žákům, kteří takto přispívali a pomáhali tak Lucince v boji s těžkou nemocí.

Adéla Vaňková, 9. třída, členka školního parlamentu

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

ZOO v Praze

I v letošním školním roce podporujeme ZOO v Praze. Jsme

adoptivními rodiči fenka

25.5.2017 jsme zorganizovali návštěvu ZOO v Praze. Využili jsme nabídku ZOO, která zaslala všem sponzorům, kteří si adoptovali zvířátko volné vstupenky.

zoo Naše první cesta vedla k Africkému domu k našemu zvířátku – fenek ušatý.

Dále jsme pokračovali s prohlídkou dle přání dětí. Velmi se nám líbil výcvik lachtanů. Výlet se vydařil, počasí nám přálo.

Těšilo nás, že od naší poslední návštěvy před rokem se zde hodně změnilo k lepšímu – přibyly nové stavby, informační i naučné tabule, dětská odpočívadla, byly upraveny i příbytky pro zvířátka. zoo1

zoo2

Sbírka pro Lucinku

V květnu jsme obdrželi děkovný pozdrav od Lucinky a její maminky.

Z dopisu citujeme:

„Na přelomu ledna a února letošního roku jsme s mamkou absolvovaly díky štědrému daru od sponzora a nadačního fondu desetidenní cvičení v rehabilitačním centru Hájek, ve Šťáhlavech u Plzně. Samozřejmě i korunky získané za nasbíraná víčka nám pomohly. Každá korunka se hodí a pomáhá mi vylepšit můj zdravotní handicap, případně je využita na rehabilitační pomůcky, či jiné prostředky, které mi pomáhají vyrovnat se s mým onemocněním. Pevně věřím, že mi pomůžete a budete dál sbírat víčka, která pomáhají.“

Máme velkou radost, že se Lucince daří, ve sběru budeme dále pokračovat.

Děkujeme všem, kteří přispívají.   lucinka

Den naruby

den1 Na konci března žáci 9. třídy společně se školním parlamentem zorganizovali,,Den naruby“. Tento den žáci vyučovali pod dohledem učitelů. Bylo to velmi náročné, a proto přípravy na výuku probíhaly již s týdenním předstihem. Nejdříve si žáci mezi sebou museli rozdělit jednotlivé předměty a dozory, jako sborovnu si zvolily školní kuchyňku. Přestože nervozita byla znát už před vyučováním, postupně mizela. den4

Svědomité přípravy se vyplatily. Celý den proběhl k velké spokojenosti žáků i „učitelů“, kteří získali dobré zkušenosti a nezapomenutelný zážitek.

den2 den3

Schůzka s vedením školy

Dne 14. 3. 2017 jsme se sešli s vedením školy. Diskutovali jsme o chodu školy, chválili jsme nové osvětlení ve třídách, vybavení tělocvičny, práci pana školníka.

Naše připomínky se týkaly:

- umístění několika laviček před vchodem do školy

- vyřešit přístřešek na kola žáků, kteří dojíždějí

- rekonstrukce stávajících šaten žáků

- elektronická platba školních obědů.

schuzka  sr

členové ŠP

Vánoční desetiboj

Ve středu 21. prosince jsme uspořádali již 6. ročník Vánočního desetiboje o

putovní pohár. Této sportovní soutěže se zúčastnili žáci 5. až 9. třídy. S velkým

překvapením zvítězila 5. třída. 2. místo obsadila třída 8. a na 3. místě se umístila 9.

třída. Všichni jsme se dobře pobavili.

şw DSC 0505   DSC 0507

DSC 0509   DSC 0511

více z akce ve Fotogalerii - Vánoční desetiboj

Sběrem víček pokračujeme i v tomto školním roce a

podpoujemee Lucinku.

6.1. jsme předali nasbíraná víčka mamince Lucinky. Od Lucinky jsme

obdrželi vlastnoručně vyrobený dárek, popřáli jsme si vše nej nej do

nového roku. Ve sběru víček budeme dále pokračovat.

1   2   3

ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

Výlet do ZOO v Praze

19. května v rámci adopce jsme jako každý rok podnikli návštěvu ZOO v Praze při které jsme využili volné vstupenky, které nám ZOO darovala. Naše první kroky vedly k výběhu našeho adoptivního zvířátka -vlka euroasijského.

Dále jsme postupovali s prohlídkou dle přání dětí. Těšilo nás, že od naší poslední návštěvy se zde hodně změnilo k lepšímu – přibyly nové stavby, informační i naučné tabule, dětská odpočívadla, byly upraveny příbytky pro zvířátka.

Počasí nám přálo,výlet se vydařil a děti si ho užily.

Překvapení a dárek pro učitele

denJako překvapení k 1. dubnu –„ na apríla"„ se žáci 9. třídy, kteří brzy opustí naši školu, společně se školním parlamentem rozhodli, že si vyzkouší učitelské povolání.

Celý článek...