<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  
1112
13141516171819
202123242526
272829  

Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
Důležitéhttps://www.scio.cz/skoly/oceneni.asp?r=40271

                                https://www.scio.cz/skoly/oceneni.asp?r=40271&c=8362

 


 


 

 

A001 Zhodnocení celoročního projektu

 Na konci školního roku 2012/2013 se naše škola spojila s Občanským sdružením Centrum Narovinu, které se zaměřuje na pomoc dětem a lidem v Africe, s cílem zlepšit vzdělávání, zdravotní péči a celkovou životní úroveň v Africe.

Centrum Narovinu realizuje několik projektů, jako např : adopce afrických dětí, voda pro Kauti, partnerství českých a keňských škol.....

PA170011[1] V rámci projektu partnerství českých a keňských škol nás Centrum spojilo se školou v Keni - Caretakers Orphans Educations Centre. Tento projekt usiluje o sblížení českých a keňských žáků prostřednictvím umožnění písemné komunikace a výměny učebních materiálů. České děti - zpravidla pod vedením svých pedagogů - vlastnoručně připravují učební pomůcky, které následně posílají do konkrétních partnerských škol v Keni. Díky nim mají keňští žáci výrazně lepší možnosti výuky - často se jedná o jediné učební pomůcky, které jsou škole k dispozici. Česká škola na oplátku dostává fotografie dokumentující užívání pomůcek a dopisy od keňských dětí.

PA170005[1] V rámci této spolupráce jsme od začátku školního roku byli zapojeni do vzájemného projektu, který byl rozdělen na 4 fáze. První kontakt s keňskou školou spočíval v tom, že jsme škole zaslali balíček s prezentací o naší škole, kde jsme představili nejen školu a okolí, ale i činnost v ní. Žáci z každé třídy nakreslili obrázky, které charakterizovali zájmy dětí, naši krajinu nebo záliby. Prezentaci i obrázky jsme napsali v anglickém jazyce. PA170004[1]

Čekali jsme na odpověď skoro 4 měsíce. Navázání spolupráce s novou školou se ale povedlo a v březnu jsme za spolupráce Centra Narovinu, zaslali partnerské škole již druhý balíček s dopisy od našich dětí, které si chtěly dopisovat s dětmi z Keni a zároveň jsme pro školu vyrobili i nástěnné obrázky, které mohou učitelům sloužit jako pomůcka při výuce. V této druhé korespondenci jsme pokračovali druhou fází projektu na téma – Sny a přání, které jsme zaslali ve společném balíčku.

Hned také byla zahájena sbírka na nákup školních pomůcek pro děti z partnerské školy v Keni. Vybralo se 3430,-Kč, které jsme přeposlali na účet Centra. Peníze v srpnu dorazily do Keni. V říjnu letošního školního roku jsme obdrželi zprávu a následně i dopis z partnerské školy, kde jsme byli informováni, že za vybrané peníze škola nakoupila učebnice a pracovní sešity pro žáky. Zároveň nám zaslali i doklad o zakoupení. Zásilka navíc obsahovala odpovědi na dopisy, které naše děti psaly kamarádům do Keni a obrázky, ve kterých vypracovali žáci z partnerské školy naše druhé téma společného projektu – Moje sny a přání.

P1010017 Začátkem prosince jsme posílali balíček s třetím tématem – Přání - kde děti nakreslily pohlednice pro naše kamarády z Keni a napsaly jim přání, která jsme poslali společně s dopisy a drobnými dárky od konkrétních dětí, které si dopisují. P1010007

Poslední fázi projektu jsme uzavřeli výstavkou pro děti a rodiče a zhodnotili jsme celoroční projekt, ve kterém budeme pokračovat i příští rok.