<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  
1112
13141516171819
202123242526
272829  

Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
Důležité: Zápis do MŠ - viz. Mateřská škola - Zápis do MŠ
https://www.scio.cz/skoly/oceneni.asp?r=40271

                                https://www.scio.cz/skoly/oceneni.asp?r=40271&c=8362

 


 


 

 
   

PROJEKTOVÝ DEN O AFRICE

TENTO PROJEKT SE MI LÍBIL, MOHLI JSME SI ZAŽÍT STEJNOU SITUACI JAKO LIDI V AFRICE, MYSLÍM, ŽE TO BYL SKVĚLÝ NÁPAD A MOHL BY SE NĚKDY ZOPAKOVAT.

Nejdříve nám projektový den začal workshopem o afrických kmenech, paní uč. Husáková nám ukázala fotografie kmenů a různé masky, které v Africe nosí. Byli velmi barevné a jedinečné… Potom jsme si mohli vybrat, buď masku nakreslit nebo si namalovat obličej. Při tvorbě jsme poslouchali Africký song. Snímek 197  

Paní Simona Heřtusová z Centra Narovinu, nám vyprávěla o životě v Keni. Bylo to velice zajímavé, ukázala nám několik videí, které mě upoutali. Na konci jsme dostali záložky, samolepky, plakáty, na kterých byl kontakt na Centrum Narovinu.

Další workshop byl u pana uč. Horálka a pana uč. Bidla, kde jsme se měli rozdělit do skupin a z odpadků vyrobit to co nás napadne (jako děti v Africe). Naše skupina vyrobila bagr. Byl to velice zajímavý nápad!

Snímek 207 Byli jsme se také podívat na Africkou vesnici u paní uč. Čeřovské a paní uč. Záleské, kde jsme si zahráli hru o VESNICI. Museli jsme se rozdělit do skupinek po čtyřech. Pak nám paní učitelky rozdali papíry a hru začali hrát. Šlo o princip, že jsme museli hospodařit se surovinami, aby nám jídlo vystačilo na celý rok. Byla to moc zajímavá hra!

Celý den byl super!                                            Patrik Eisner, 7.třída