<< Říjen 2017 >>
161719202122

Důležité: Placení stravného v ZŠ - viz ŠJ - Jídelníček, placení v MŠ - viz Informace pro rodiče
Čtěte - Informace o povinném předškolním vzdělávání - viz MŠ - Informace pro rodiče

Čtěte - Novinky v projektech zdravé výživy!!

Normální je nekouřit

V letošním školním roce 2015 – 2016 se naše ZŠ Řečany nad Labem opět zapojila do projektu Normální je nekouřit. Tento program byl realizován v 1., 2., 3., 4. a 5. ročníku.

viz přílohy

Normální je nekouřit

odkaz: http://www.ped.muni.cz/normalnijenekourit/ obrazek1

obrazek2 V letošním školním roce 2012 – 2013 se naše ZŠ Řečany nad Labem opět zapojila do projektu Normální je nekouřit. Tento program byl realizován v 1., 2., 3., 4. a 5.ročníku.
    Program Normální je nekouřit vznikl ve spolupráci Pedagogické a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně a Ligy proti rakovině Praha. Jde o program zaměřený na komplexní podporu zdravého životního stylu a prevenci kouření u dětí mladšího školního věku. Průvodcem celého programu je veverka Věrka, která si s dětmi povídá o zdraví, o nemoci, o aktivním pohybu ve volném čase, o zdravé výživě, lesních zvířátkách. Zábavnou formou se tak žáci seznamují s tím, že kouření není normální součástí našeho životního stylu. Dovídají se o tom, co je zdravé, o orientaci v rizicích, se kterými se mohou setkat a účinné prevenci tak, aby byly připraveny uchovat si své zdraví i v dospělosti. Hlavním cílem projektu je snaha o to, aby děti kouřit vůbec nezačaly. Projekt dává možnost systematicky začlenit tuto problematiku do výuky na základní škole, nabízí ověřené efektivní metodické postupy.
    Během celého roku si žáci budou povídat o škodlivosti kouření, které ohrožuje náš organismus. Pro děti  připravíme dotazníky, o tom, jak jim vadí zakouřené prostředí. Doma s rodiči budou společně řešit to, jak je nikotin nebezpečný nejen pro kuřáky, ale i pro ty, kteří se v zakouřeném prostředí nacházejí. Probereme i otázky ohleduplnosti, vytrvalosti, model rozhodování, informovali jsme žáky o potravinové pyramidě. Starší žáci se seznámí
i s nebezpečím alkoholu a drog, s nebezpečím závislosti na hracích automatech, internetu. Ukážeme si, jak je skvělé společně si připravit jednoduché svačinky z ovoce i zeleniny nebo si společně zasportovat.

Mgr. Jana Vohralíková

obrazek3