foto

Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem, okres Pardubice je od roku 1995 právním subjektem. Místem poskytovaného vzdělávání a školských služeb pro základní školu, školní družinu a školní jídelnu je Školní ulice č. 227, odloučené pracoviště v ulici Budovatelů 284 pak pro mateřskou školu a její školní jídelnu.

Obec Řečany nad Labem, zřizovatel školy, je spádovou oblastí pro obce Kladruby nad Labem, Trnávka, Komárov, Kolesa, Bílé Vchynice, Selmice, čemuž odpovídá i velikost a kapacita školy. Budovy základní školy (dále ZŠ), mateřské školy (dále MŠ) a školní jídelny (dále ŠJ) jsou zateplené. Rekonstrukci zajistil zřizovatel školy s přispěním dotací EU. V areálu školy se nachází samostatná budova tělocvičny, dostatečně prostorné školní hřiště, které bylo zřizovatelem za přispění dotace zrekonstruované (štěrkový běžecký ovál nahrazen tartanem a asfaltový povrch pro vybíjenou a odbíjenou nahrazen umělým povrchem, dále bylo vybudováno nové pískové doskočiště a nainstalován nový betonový pingpongový stůl). V areálu se ještě nachází okrasná zahrada a plochy osázené stromy, které využívá především ŠD k relaxaci a k odpočinku žáků. Pro školu i veřejnost zajistila obec dětské hřiště s herními prvky pro děti do 12 let do prostoru mezi tělocvičnu a jídelnu. Na jaře 2021 byla zrekonstruována a vydlážděna cesta od školy k jídelně a podél jídelny. U sportovního oválu mezi stromy byla vybudována venkovní přírodní učebna, která umožňuje široký záběr činností od vlastní výuky,  odpolední aktivity školní družiny, využití v projektových činnostech školy, zájmových kroužků nebo při využití kulturních akcí školy pro veřejnost a kulturních, společenských a sportovních akcí obce. V areálu byl ještě vybudován za finanční pomoci obcí Řečany nad Labem, Kladruby nad Labem a Trnávka přístřešek na kola.

foto

Školní okrasná zahrada a plochy osázené stromy.

foto

Nově zrekonstruována a zateplená školní jídelna.

foto

Základní škola je organizována jako úplná s druhým stupněm. Zřizovatelem školy je Obec Řečany nad Labem.

Další obrázky naleznete ve fotogalerii autorem je TR-Foto Tomáš Řehák.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
pátek 26. 4. déšť se sněhem 8/3 °C