<< Říjen 2018 >>
15192021

DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru

DEN ZEMĚ

Ve čtvrtek 21. 4. 2016 probíhaly v areálu naší školy oslavy Dne Země, které pro žáky a jejich rodiče připravil školní Ekotým ve spolupráci se školní družinou.

Účastníci měli možnost vyzkoušet si své znalosti při poznávání rostlin a živočichů, třídění odpadů nebo poznávání stop zvířat. Ve výtvarné dílničce si každý mohl vyrobit  sovu z roličky od toaletního papíru.

Hlavní část programu tvořila beseda s ředitelem Záchranné stanice pro hendikepovaná zvířata Pavlov, panem Ing. Zbyškem Karafiátem, Ph.D. Pan Karafiát přivezl na ukázku sovu pálenou Žofku, která se velmi rychle stala miláčkem všech, protože se nechala pohladit, dále také mládě veverky a netopýra. Při společné besedě seznámil pan Karafiát návštěvníky s prací záchranné stanice, vysvětlil, jak správně poznat opuštěné mládě. Závěr besedy byl věnován sovám, které u nás žijí, jejich odlišnostem, způsobu života. Měli jsme také možnost poslechnout si jejich hlasy.

Odpoledne se velmi vydařilo, k čemuž přispělo také pěkné, jarní počasí.

Andrea Pušová