<< Říjen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
14
15192021
262728
31    

 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem
Školní 227, Řečany nad Labem 533 13

Tel.: 466 932 104     IČO: 60158859
DůležitéVe 37. a 38. týdnu byly zahájeny první dodávky produktů pro žáky naší ZŠ v rámci projektů Ovoce do škol a Dotované školní mléko.

18.10. 2018 proběhne na naší škole sběr starého papíru - více viz Ekologie ve škole - Sběr starého papíru


 

 

Ekocentrum PALETA

paleta

      Již tradičně zařazujeme do naší výuky programy Ekocentra PALETA Pardubice. Nabídka jejich programů je velmi bohatá a jsou vždy zajímavé.

Děti jsou do programů aktivně zapojeny, součástí programů jsou i prvky dramatické nebo výtvarné výchovy. Velkou výhodou je, že se programy mohou uskutečnit v naší škole. Programy obohatí výuku prvouky a přírodopisu a tvoří nedílnou součást ekologické výchovy.

            Prvňáci si vybrali program „Zvuky v přírodě“, který je zaměřený na zvuky živočichů v přírodě. Děti poslouchaly ptačí zpěv i bzučení hmyzu a porovnávaly významy těchto zvuků pro člověka a pro zvířata.

Žáci 2.B a 3. třídy se v programu „Bylinky“ seznámili s léčivými bylinami, poznali jejich vzhled, vůni i chuť, dozvěděli se k čemu je možné některé bylinky použít. Na závěr si vyrobili voňavé bylinkové mýdlo.

Žáci 2.A si vyrobili svíčku a to metodou odlévání a máčení. Páťáci se zaměřili na odpady vznikající při nákupech a prostřednictvím dramatické výchovy si ukázali, jak nakupovat, aby vzniklo co nejméně odpadů, tedy jak „nakupovat s rozumem“. paleta1

„Lesy v ohrožení“ název programu, který si vybrali čtvrťáci napovídá, že hlavním tématem byl les a vliv člověka na funkci lesů a jejich úbytek. Prostřednictvím symbolické bitvy o záchranu modelu lesa si žáci ukázali, že se jedná o složitý problém a pokusili se navrhnout možnosti jeho řešení.

Programy přispěly k zamyšlení žáků nad některými problémy ekologie, ukázaly dětem, jak přírodu poznávat, chránit i rozumně využívat.

                                                                                                                                 A. Pušová