<< Říjen 2017 >>
161719202122

Důležité: Placení stravného v ZŠ - viz ŠJ - Jídelníček, placení v MŠ - viz Informace pro rodiče
Čtěte - Informace o povinném předškolním vzdělávání - viz MŠ - Informace pro rodiče

Čtěte - Novinky v projektech zdravé výživy!!

Zprávy z Ekotýmu

V listopadu proběhl další svoz elektrozařízení a baterií. Za nasbírané body za svozy ve školním roce 2014 – 2015 jsme koupili sadu rytmických nástrojů pro hudební výchovu. Sada nástrojů obohatí výuku na obou stupních ZŠ a využije je také pěvecký sbor „Myšáci“.

V prosinci jsme uspořádali akci s názvem „Vánoční dárek pro starokladrubské koně“. Sbírali jsme jablka, mrkev a tvrdý chléb. Podařilo se nasbírat dvě přepravky jablek, krabici chleba a tašku mrkve. Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili! Věříme, že náš dárek byl příjemným zpestřením jídelníčku starokladrubských koní.                                                                         Andrea Pušová

Den Země 2015

Přibližně miliarda lidí ze 175 států světa se každý rok 22. dubna zapojí do oslav Dne Země. Přidala setaké naše škola. Protože se jedná o svátek s ekologickým zaměřením, vybrali jsme pro letošní rok téma zvířata.

denzeme O slavnostní zahájení akce se postaral pěvecký sbor „Myšáci“, který zazpíval několik jarních písniček. denzeme1 Žáci 3. třídy předvedli hudební vystoupení, kde nám představili netradiční hudební nástroje – ozvučné trubice Boomwhackers.

Další program probíhal v areálu školy, děti musely splnit 6 úkolů a vyluštit křížovku, aby získaly odměnu. Při plnění úkolů napodobovaly zvířata, jako pes, pouze čichem, hledaly denzeme2 správný balíček s kořením, jako velbloud nosily náklad, po vzoru mravenců stavěly mraveniště či sbíraly pylová zrnka jako pilné včelky. Součástí programu byla také výtvarná dílnička, kde si mohly děti vyrobit motýla, jehož tělíčko tvořila rolička od toaletního papíru. Pro vyplnění volných chvilek jsme připravili obří Člověče,nezlob se.

Do akce se zapojilo asi 50 dětí, počasí bylo příjemné a organizátoři školní družina a „Ekotým“ věří, že se účastníci dobře bavili.

denzeme3 denzeme4

A. Pušová, J. Andrlová

DEN ZEMĚ 2014

Svátek Země slaví lidé na celé planetě dne 22. dubna. Také náš školní Ekotým

a školní družina, připravily oslavu tohoto svátku.

Program zahájil pěvecký sbor Myšáci. Po krátk eko ém přivítání si každý účastník vyzvedl hrací kartu. Úkolem bylo nasbírat pět razítek za splnění úkolů zaměřených na ekologii. Zopakovali jsme si třídění odpadů, poznávání rostlin, luštili jsme křížovky. Kartičku s pěti razítky mohl každý soutěžící ve „Vetešárně“ směnit za drobnou odměnu. Ve výtvarné dílně si účastníci vyzkoušeli svou zručnost při práci s barvami na sklo, kterými vyzdobili květiny vystříhané z plastových lahví. eko1

Součástí oslav byla také finanční sbírka na nákup školních pomůcek pro děti z partnerské školy v Keni. Pomůcky budou zakoupeny prostřednictvím Centra Narovinu, které je také prostředníkem komunikace mezi oběma školami. Podařilo se nám vybrat

1020,- Kč a sbírka bude ještě dále pokračovat ve škole, aby se mohli zapojit všichni žáci.

eko2   Oslavy Dne Země 2014 na naší škole se vydařily, účastníci se dobře bavili a k dobré náladě přispělo i pěkné počasí.

Andrea Pušová

PRVNÍ AKCE EKOTÝMU:

VÁNOČNÍ DÁREK PRO STAROKLADRUBSKÁ HŘÍBATA.

kladrub

Ve škole jsme připravili sběr jablíček, mrkve a cukru. Podařilo se nám nasbírat pytel jablek, bednu mrkve a 2kg kostkového cukru. Vše jsme předali v Selmicích jako vánoční dárek hříbatům. Moc děkujeme paní Lupínkové a paní Běhounkové, že náš dárek do Selmic odvezly!

A. Pušová
ekotymekotym2